X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 20476
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Boba Budowniczego - scenariusz zabaw

Scenariusz zabaw dla dzieci 3-letnich
pt.”Dzień Boba Budowniczego”
Na sali przygotowana dekoracja związana z bajką filmową pt. „Bob Budowniczy”. Dzieci mogą być przebrane za bajkowe postaci lub mają elementy stroju, np. koszulka w kratkę, spodnie na szelkach, skrzynia z narzędziami, kask.

Cel ogólny:
- podsumowanie wiadomości dotyczących Boba Budowniczego - filmowej postaci
- zrozumienie konieczności wybierania właściwych miejsc i narzędzi do zabawy
- czerpanie radości ze wspólnej zabawy
Cele operacyjne:
- uznaje prawa wszystkich dzieci do wspólnej zabawy
- potrafi wykonywać prace plastyczne na określony temat
- zna i śpiewa znane piosenki
- umie wygrać podany rytm
- pobudza wyobraźnię przestrzenną podczas dowolnego tańca
- rozpoznaje narzędzia majsterkowicza
- zna zasady bezpiecznego posługiwania się narzędziami
- pokonuje nieśmiałość i lęki podczas przejścia po równoważni
- doskonali swoją sprawność fizyczną
- potrafi radzić sobie w trudniejszych sytuacjach
Metody;
-czynna – zadania stawiane do wykonania
-słowna – dialog, objaśnienie, śpiew
-oglądowa – obserwacja, pokaz
Formy:
- praca z całą grupą,
- praca indywidualna
Środki dydaktyczne:
narzędzia – młotek, śrubokręt, obcęgi, gwoździe; zagadki, duże klocki, materiały plastyczne – flamastry, kolorowe kartki, klej, części domu dla każdego dziecka; równoważnia, duże koła, wiaderka, drewniane klocki, piosenka Boba Budowniczego, nagrania muzyki do tańca.


Przebieg:
1.Piosenka na powitanie - wszystkie dzieci stoją w kole i śpiewają piosenkę powitankę:
Podajmy sobie ręce i zróbmy duże koło,
Zabawą i piosenką witamy się wesoło.
2.Dyskoteka u Boba – dowolny taniec indywidualny lub w parach, można wykorzystać muzykę „Swing w uliczce” (Klanza).
3.Prezentacja strojów związanych z postacią bajkową przy muzyce.
4.”Do czego to służy?” – pokaz narzędzi: śrubokręt, młotek, obcęgi, gwoździe. Omówienie przeznaczenia narzędzi i sposobu ich wykorzystania, zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas pracy majsterkowicza.
5. Zagadki – rozwiązywanie zagadek tekstowych i słuchowych. Dzieci losują karteczki
z zagadkami, wszyscy odgadują rozwiązanie.
6. Piosenka „Bob Budowniczy” – wysłuchanie piosenki filmowej.
7. Zabawa sprawnościowa „Kto potrafi?” – zadaniem dzieci jest przejść po równoważni
z wiaderkami w rękach. Każde dziecko nagradzane jest brawami.
8.”Duży dom” – na sztalugach powieszone są kartki z konturem domu. Zadaniem dzieci jest dorysowanie flamastrami okien, drzwi i komina. Każde dziecko rysuje jeden element. Drużyna składa się z czworga dzieci.
9.”Przybijamy gwoździe” – wygrywanie podanego rytmu przy pomocy drewnianych klocków.
10.Zabawa „Podaj cegłę” – dzieci podzielone są na trzy grupy, stoją w szeregu, podają klocki – cegły do wyznaczonego miejsca. Wygrywa ta grupa, która pierwsza ukończy zadanie. Wspólne budowanie domów z różnych klocków.
11.Praca plastyczna – praca indywidualna, dzieci układają dom z części
i naklejają na kartkę.
12.Pokaz wykonanych prac, podziękowanie za wspólną zabawę.

Jak się to narzędzie zowie,
Co gwoździe bije po głowie. Młotek

Bywają żelazne, bywają stalowe
Chowając się w deskę wystawiają głowę. Gwoździe

Może mieć kształt rurki
Albo kształt pudełka.
Gdy idziesz w ciemności,
Dobrze mieć ją w rękach. Latarka



Opracowała i przeprowadziła zajęcie:
Mariola Zdanowicz
Przedszkole nr 22, Koszalin

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.