X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 20421
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konspekt zajęcia z okazji Dnia Mamy

Konspekt zajęcia z okazji Dnia Mamy

Grupa wiekowa: dzieci 4-5-letnie
Prowadząca: Bożena Cieślak

Temat kompleksowy: Kochamy nasze Mamy
Temat zajęcia: Skarby Mamy

Cele ogólne:
-kształtowanie umiejętności skupiania uwagi, słuchania i rozumienia poleceń
-rozwijanie i usprawnianie umiejętności warunkujących przygotowanie do pisania i czytania
-odkrywanie własnych możliwości twórczych podczas wykonywania pracy plastycznej

Pomoce dydaktyczne: kartoniki z rozpoczętym zdaniem „Mama ma...”, kartoniki z podpisanymi obrazkami, obrazki konturowe, kartki, kalka techniczna, ołówki, kredki, flamastry, pędzle, materiał papierniczy, nożyczki, klej, wizytówki z imionami dzieci, płyta CD z muzyką instrumentalną.

Materiał źródłowy: „Nazywanie świata-odimienna metoda nauki czytania” I. Majchrzak.

Formy pracy: z całą grupą, indywidualna

Przebieg zajęcia:

I.Wstęp:
1.Zabawa taneczna „Walczyk dla mamy”.
2.Udzielanie odpowiedzi na pytanie „Co to jest skarb?”-wyjaśnienie dwuznaczności wyrazu-przedmiot-czułe słowo.

II.Część główna:
1.Zabawa „Komnata skarbów mamy”-dzieci trzymając napis „Mama ma” spacerują przy muzyce po sali między rozłożonymi obrazkami. Na przerwę w muzyce dobierają najbliższy obrazek, wybrane dzieci odczytują początek zdania i dopełniają je nazwą przedmiotu z obrazka, np. „Mama ma... parasol, zegarek, kubek, synka” itp. dzieląc zdanie na wyrazy, wyrazy na sylaby, wybrzmiewając głoski - wg własnych umiejętności.
2.„Niespodzianka dla Mamy”-kalkowanie konturu wybranego obrazka lub realizacja własnego pomysłu, wypełnianie konturu udostępnionym materiałem.

III.Zakończenie:
1.Dowolność wyboru:
-odszukanie spośród innych własnej wizytówki, naklejenie jej na pracę, pisanie imienia wg wzoru, z pamięci
-pisanie po śladzie imienia, nazwy przekalkowanego przedmiotu samodzielnie lub przy wsparciu nauczyciela.
2.Prezentacja wykonanych prac.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.