X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 19608
Przesłano:
Dział: Języki obce

Clothes-games and activities. Ubrania-gry i zabawy. Kl. 3

KONSPEKT LEKCJI

1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa
2. Poziom nauczania: III klasa (2 godziny tygodniowo)
3. Liczba uczniów: 7
4. Data: 19.05.2010 r.
5. Imię i nazwisko nauczyciela: Martyna Fiuk
6. Czas trwania lekcji: 45 minut
7. Temat lekcji: Clothes-games and activities. ( Ubrania-gry i zabawy.)
8. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:
• Ćwiczenie i utrwalenie słownictwa związanego z częściami garderoby oraz kolorami.

9. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:
• Uczeń rozumie poznane słownictwo.
• Uczeń potrafi wymawiać nowe wyrazy.
• Uczeń potrafi zapisać nowe wyrazy.
• Uczeń potrafi przeczytać wyrazy i zdania.

10. Materiały, środki dydaktyczne:
• Karty pracy
• Plakat
• Ilustracje i podpisy
• Film

11. Metody pracy
• Zadawanie pytań i odpowiadanie na nie
• Wykonywanie ćwiczeń

12. Formy pracy
• Praca indywidualna
• Praca zbiorowa


PRZEBIEG LEKCJI

Wstęp

Zapisanie na tablicy tematu lekcji.

Rozgrzewka językowa

Uczniowie przyglądają się sobie wzajemnie i starają się zapamiętać w co są ubrani. Ochotnik staje odwrócony tyłem do klasy i z pamięci opisuję ubiór ucznia wskazanego przez nauczyciela. Odwraca się i sprawdza czy udzielił poprawnej odpowiedzi. Zabawa powtarzana jest przez 2 uczniów.

Prezentacja

a) Nauczyciel rozwiesza na tablicy ilustracje i podpisy. Uczniowie podchodzą kolejno i dopasowują je w pary.
b) Nauczyciel prosi uczniów by zamknęli oczy. W tym czasie zabiera jeden obrazek i pyta uczniów czego brakuje. Zabawa trwa tak długo, aż z tablicy znikną wszystkie obrazki.

Faza główna

a) Na kartach pracy uczniowie wykonują pierwsze ćwiczenie-opisują ubiór postaci, następnie czytają rozwiązanie.
b) Zabawa w odgadywanie gestów-ochotnik patrzy na obrazek pokazany przez nauczyciela i za pomocą gestów pokazuję jaką część garderoby zakłada. Pozostali uczniowie odgadują.
c) Ćwiczenie na mówienie pełnymi zdaniami. Nauczyciel opisuje jedną część swojej garderoby (Np. „Moje buty są żółte.”), uczniowie po kolei opisują swoje ubrania.
d) Zabawa w projektantów-na kartach pracy uczniowie rysują ubranie dla zwierzątka. Wygrywa ten kto narysuje i podpisze najwięcej ubrań.
e) Uczniowie oglądają krótki film. Po obejrzeniu odpowiadają na pytania nauczyciela. Uczniowie oglądają ten sam film ponownie, ale dźwięk jest wyłączony. Nauczyciel zatrzymuje film co pewien czas i pyta uczniów co widzą na ekranie.
Zakończenie

Nauczyciel zawiesza na tablicy plakat, opisuje go, ale niektóre zdania nie są poprawne. Zadaniem uczniów jest powiedzieć „prawda” lub ‘fałsz” po każdym zdaniu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.