X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18810
Przesłano:
Dział: Świetlica

Scenariusz zajęć w świetlicy "Spotkanie z mnemotechniką"

Temat zajęcia: "Spotkanie z mnemotechniką"
Cele ogólne:
- doskonalenie technik zapamiętywania,
- doskonalenie spostrzegawczości,
- poznanie pojęcia "mnemotechnika",
- nabycie umiejętności świadomego relaksu,
- integracja grupy
Cele operacyjne- uczeń:
- wprowadza się w stan odprężenia, głęboko i świadomie oddycha,
-zapamiętuje i odtwarza ciąg wyrazów,
- w ograniczonym czasie wyszukuje wśród wielu cyfr, cyfrę wskazaną przez nauczyciela,
- współpracuje z innym uczniem podczas gryp- ciąg liczb
Metody pracy:
- słowna,
-praktyczna
Formy pracy:
- zbiorowa, indywidualna, grupowa
Środki dydaktyczne:
- kartki papieru,długopisy,
- tablica,
- markery w różnych kolorach,
- kserokopie "magicznego kwadratu" dla każdego dziecka oraz ciągu liczbowego dla par

Przebieg zajęć:

1.Wprowadzenie : n-l :
- wita obecnych,
-proponuje zajęcie miejsc na dywanie,
Uczniowie:
- witają się,
- zajmują wskazane miejsca,
- przyjmują wygodną pozycję
2. Zapoznanie z tematem: n-l:
- wyjaśnia pojęcie "mnemotechnika",
- demonstruje na czym polega relaks i świadomy oddech,
Uczniowie:
- słuchają,
- wprowadzają się w stan odprężenia,
- oddychają głęboko,
3. Rozpoczęcie zajęć -Ciąg wyrazowy : n-l:
- rozdaje kartki i długopisy,
- wyjaśnia zasady ćwiczenia,
- przedstawia ciąg wyrazów,
- powtarza ciąg wyrazów,
- podsumowuje ćwiczenie,
Uczniowie:
- słuchają uważnie,
zapisują zapamiętane wyrazy,
- sprawdzają poprawność swoich zapisów,
4. Magiczny kwadrat:n-l:
- rozdaje kserokopie kwadratów,
- wyjaśnia reguły ćwiczenia,
- wymienia cyfry do wyszukania,
- odlicza czas na zadanie,
- podaje prawidłowe odpowiedzi,
Uczniowie:
-słuchają uważnie,
- wyszukują zadane cyfry,
- sprawdzają swoje odpowiedzi,
5. Gra w parach: Ciąg liczb: n-l:
- poleca podział grupy na pary,
- rozdaje kartki z zadaniem,
- wyjaśnia zasady gry,
Uczniowie:
- dobierają się w pary,
- słuchają uważnie,
- rozgrywają grę w parach poprzez łączenie linią kolejnych liczb na przemian w taki sposób aby linie nie krzyżowały się,
6. Zakończenie zajęć:n-l:
-dziękuje za zajęcia,
- prezentuje ćwiczenie oddechowo-rozluźniające,
Uczniowie:
- dziękują za zajęcia,
wykonują ćwiczenie oddechowe.

Autor scenariusza:Joanna Śnieżyńska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.