X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18053
Przesłano:
Dział: Języki obce

Scenariusz lekcji języka angielskiego i niemieckiego: Która jest godzina?

Temat: Która jest godzina?
Klasa: IV Szkoła podstawowa

Cele

• Wprowadzenie słownictwa dotyczącego podawania czasu w języku angielskim i niemieckim.
• Nabycie umiejętności przekazywania informacji i praktycznego wykorzystania słownictwa poprzez wykonywanie ćwiczeń pisemnych i ustnych.
• Ćwiczenie rozumienia ze słuchu i przetwarzania otrzymanych informacji.
• Odpowiadanie na pytania: Która jest godzina?
• Rozróżnienia zasad ortograficznych i gramatycznych właściwych dla obu języków.
• Umiejętność zadawania pytań: What time is it? / Wie spät ist es?
• Odczytywanie godzin w systemie dwunastogodzinnym.
Metody pracy:

• Aktywizujące
• Podająca
• Praca z tekstem
• Zabawy ruchowe

Formy pracy:

• Indywidualna
• Grupowa

Środki dydaktyczne:

• plansza z dużym zegarem,
• karteczki z nadrukowanymi zwrotami,
• model zegara z ruchomymi wskazówkami,
• kartki z tarczami zegarów,
• podręcznik Steps in English 1
• płyta CD
Przebieg lekcji:

Część I

1. Powitanie.
2. Sprawdzenie listy obecności.
3. Rozgrzewka- powtórzenie liczb 1-20 w obu językach.
4. Zapisanie tematu lekcji.

Część II


5. Ćwiczenie 1: Uczniowie umieszczają w odpowiednim miejscu na zegarze angielskie i niemieckie zwroty związane z czasem: 12 Uhr/ o`clock; halb/ half; Viertel nach/ quarter past; Viertel vor/ Quarter to; nach/ past; vor/to.

Uwagi: przypomnienie, że w języku niemieckim rzeczowniki piszemy dużą literą.

6. Ćwiczenie 2: Nauczyciele wyjaśniają uczniom, że na pytanie What time is it?/ Wie spät ist es? Odpowiadamy It is ... o`clock/ Es ist ... Uhr i podają przykłady ustawiając podane godziny na modelu zegara z ruchomymi wskazówkami: 6.00; 2.30; 4.15; 5.45.


7. Ćwiczenie 3: Język angielski-Uczniowie losują z pudełka godziny zapisane słownie. Zadaniem ucznia jest poprawnie ustawić daną godzinę na zegarze.

8. Ćwiczenie 4: Język niemiecki- Praca w grupach- każda grupa otrzymuje kartkę z wydrukowanymi 6 tarczami zegarków bez wskazówek oraz 6 karteczek z napisanymi słownie godzinami. Zadaniem uczniów jest poprawnie dorysować wskazówki. Grupa, która jako pierwsza poprawnie wykona zadanie otrzymuje ocenę.

9. Ćwiczenie 5: Słuchanie- ćw.2/ 40- podręcznik Steps in English- uczniowie słuchają godzin wypowiadanych przez lektora i dorysowują wskazówki do zegarków.
Część III

10. Podsumowanie- Gra Chińczyk
11. Praca domowa- zapisać cyfrowo podane godziny.


Konspekt przygotowały: nauczyciel języka angielskiego – Anna Bajek
nauczyciel języka niemieckiego – Aldona Sroka

W scenariuszu lekcji wykorzystano materiały z podręcznik Steps in English 1- Oxfrod University Press.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.