X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17361
Przesłano:

Konspekt lekcji matematyki klasa 4 (Nowa Era): Mnożenie liczb z zerami na końcu

1. Ogólne zadania lekcji:
- Kształtowanie umiejętności wykorzystywania tabliczki mnożenia i dzielenia,
- Rozwijanie umiejętności mnożenia i dzielenia liczb z zerami na końcu,
- Wyrabianie umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstu matematycznego,
- Wdrażanie do samokontroli i samodzielności.

2. Cele operacyjne lekcji:
Uczeń zna: metody szybszego mnożenia i dzielenia liczb z zerami na końcu.
Uczeń umie: wykorzystywać tabliczkę mnożenia, mnożyć i dzielić liczby z zerami na końcu.
3. Metody (i formy organizacyjne) nauczania:
- ćwiczenia praktyczne,
- praca równym frontem,
- praca z podręcznikiem,
- praca z zeszytem ćwiczeń.

4. Środki dydaktyczne:
- Podręcznik „Matematyka z kluczem” do klasy 4, część 1 (Nowa Era).
- Zeszyt ćwiczeń „Matematyka z kluczem” do klasy 4, część 1 (Nowa Era).
- Podręcznik multimedialny.
- Komputer i projektor.
- Kalkulatory.
- Kolorowa kreda.
- Magnesy i kartki.
- Kartki ksero z zadaniem domowym.

5. Struktura lekcji:

I.Część wstępna:
1.Przypomnienie informacji z wcześniejszych lekcji.
2.Temat.
II.Część zasadnicza:
1.Wprowadzenie.
2.Ćwiczenia.
III.Część końcowa:
1.Podsumowanie.
2.Zadanie domowe.


6. Tok lekcji:
I.
1.Przypomnienie wiadomości z ostatniej lekcji: przeczytanie liczby zapisanej na tablicy i nazwanie cyfr stojących na konkretnym miejscach.
2.Temat: „Mnożenie i dzielenie liczb z zerami na końcu.”

II.
1.Wprowadzenie:
(Nauczyciel pyta uczniów jak się nazywają liczby, które występują w mnożeniu i dzieleniu)
Nauczyciel pisze na tablicy działanie: 7•8000, zasłania zera(do tego wykorzystuje magnesy i kartki) i wykonuje mnożenie 7•8, następnie do wyniku dopisuje zasłonięte zera. Uczniowie na kalkulatorze sprawdzają czy wynik jest prawidłowy. Podobnie z kolejnym przykładem 1100•6000.
W następnej kolejności działania na dzielenie:
3500:7, 800:200, 40000:200 i metoda „skreślania zer”. Uczniowie sprawdzają wyniki na kalkulatorze.
Nauczyciel poprawia kolorową kredą wszystkie zera. Uczniowie przepisują przykłady do zeszytu.
2.Ćwiczenia:
- w podręczniku na stronie 94 numer 1 a i b w poziomach od A do E (wykorzystanie multibooka),
- ćwiczenie interaktywne w podręczniku multimedialnym („czapki” i „cegły”),
- w zeszycie ćwiczeń nr 3 na stronie 65 (zadanie na „+” dla najszybszych uczniów).

III.
1. Podsumowanie lekcji polegające na przypomnieniu wszystkich poznanych metod (wykorzystanie „wiedzy w pigułce” z podręcznika multimedialnego).
2. Zadanie domowe:
- karta ksero z przykładami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.