X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1724
Przesłano:

Konspekt zajęć świetlicowych "Jak żyć w zgodzie z rodzeństwem?"

Temat kompleksowy: Mamy i ich dzieci
Grupa: uczniowie klasy I-III
Temat zajęcia: Jak żyć w zgodzie z rodzeństwem?

Cel ogólny: - ukazanie dzieciom sposobów na życie w zgodzie z rodzeństwem

Cele operacyjne: uczeń:
-wie, co najczęściej powoduje kłótnie z rodzeństwem i jakie są ich skutki,
- potrafi zaradzić sporom i kłótniom między rodzeństwem,
- zna zabawy, które można zaproponować innym dzieciom,
- wie dlaczego ważna jest zgoda między rodzeństwem,
- uważnie ogląda film – bajkę
- wykonuje upominek dla brata lub siostry z przygotowanych materiałów


Metody: oglądanie filmu, swobodne wypowiedzi, burza mózgów, ekspresyjna, zadaniowa
Materiały dydaktyczne: film na płycie DVD, odtwarzacz DVD, duży arkusz papieru, żółte kółeczka, pisaki, ilustracja przedstawiająca chłopca i dziewczynkę, lizaki , kolorowe paski papieru, klej, nożyczki, skakanki, kręgle, szalik, piłka, miś pluszowy, gra planszowa i inne zabawki


Przebieg zajęcia:

1.Powitanie, zapoznanie z tematem zajęcia i jego celami

2.Wprowadzenie do filmu, nauczyciel podaje uczniom informacje na co mają zwrócić uwagę podczas jego oglądania

3.Oglądanie filmu „Misiowanki – odc. Koniec gry”

4.Rozmowa na temat „Co najczęściej powoduje kłótnie między rodzeństwem” – swobodne wypowiedzi uczniów w oparciu o film i własne doświadczenia. Nauczyciel zapisuje uwagi dzieci na szarych chmurkach i przykleja je na dużym arkuszu papieru wokół ilustracji kłócących się dzieci.

5.Burza mózgów nt. „Jak żyć w zgodzie z rodzeństwem” – dzieci zapisują swoje wypowiedzi na żółtych kółeczkach symbolizujących słoneczka, czyli miłą atmosferę w rodzinie. Naklejają słoneczka na dużym arkuszu papieru wokół ilustracji przedstawiającej parę objętych, uśmiechniętych dzieci.

6.Zabawa „Zgadnij co to jest?” – dzieci kolejno wyjmują z zawiązanymi oczami rekwizyty z kartonu i odgadują co to jest? (przybory do gier, zabawki, pluszaki)

7.Wypowiedzi uczniów na temat zabaw z rodzeństwem – wykorzystanie rekwizytów z poprzedniej zabawy.

8.Wyjaśnienie uczniom sposobu wykonania upominku dla rodzeństwa – uczniowie wykonują z lizaka i kolorowych pasków papieru „Słodki kwiatek na zgodę dla brata lub siostry”

9.Sprzątanie stanowisk pracy.

10.Podsumowanie zajęć, ocena pracy dzieci

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.