X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16193
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dbamy o zabawki. Scenariusz zajęć w grupie dzieci 6 letnich

Konspekt zajęć w grupie dzieci 6-letnich

Temat: Dbamy o zabawki.

Cele
Uczeń:
• potrafi odpowiedzieć na pytania nauczyciela dotyczące ulubionej zabawki, samodzielnie opowiedzieć o swojej ulubionej zabawce
• słucha uważnie recytacji wiersza
• wie, że należy dbać o zabawki
• potrafi samodzielnie naprawić zabawkę
• umie przedstawić treść wiersza w zabawie dramowej
• umie wykonać pracę plastyczną z włóczki
• potrafi określić kilkoma wyrazami przedmiot

Środki dydaktyczne: wiersz Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia”, zajączek z naderwaną łapką, miś z oberwanym uchem, kontur misia, skrawki materiałów, koraliki, płyta z nagraniem piosenki „Pluszowy miś”.

Formy pracy: indywidualna, grupowa, zbiorowa.

Metody pracy: słowna, zadań praktycznych, aktywne: zabawa dramowa,


Przebieg
1. Swobodne wypowiedzi dzieci na temat zabawek przyniesionych z domu.

- Jak nazywasz swoją ulubioną zabawkę, czy ma jakieś imię?
- Dlaczego właśnie ta zabawka jest dla Ciebie taka ważna?
- Opowiedz z czego jest wykonana, jaki ma kształt, kolor?

2. Nauczycielka recytuje wiersz „Naprawimy misia”, następnie prowadzi rozmowę:

- Co się przytrafiło misiowi?
- Kto naprawił misia?
- Co to znaczy dbać o zabawki?

3. Naprawiamy zabawki. Nauczycielka pokazuje dzieciom uszkodzonego zajączka z naderwaną łapką.

- Spójrzcie, ten króliczek jest bardzo smutny, jak myślicie, dlaczego?
- Czy chcecie się dowiedzieć co mu się przydarzyło?
- Co moglibyście zrobić wspólnie z kolegami?

Dzieci wraz z nauczycielem oglądają kąciki w sali. Zastanawiają się, czy ich zabawki są zadbane i uporządkowane. W razie potrzeby starają się je poukładać i – o ile to możliwe naprawić.

4. Zabawa dramowa – inscenizacja wiersza „Naprawimy misia”

Dziecko znajduje misia z oberwanym uchem. Zastanawia się głośno, kto to mógł zrobić. Postanawia naprawić zabawkę.

5. Zabawa rozwijająca twórcze myślenie „Określenia”

- Wymień trzy określenia, jaki może być miś.
Miś: miękki, puszysty, brązowy, kochany ...

6. Praca plastyczna „Miś”
Dzieci otrzymują kartki z narysowanymi konturami misia. Wypełniają kontur skrawkami włóczki, dolepiają oczy i nos z koralików.

7. Porządkowanie stolików, omówienie prac i estetyki wykonania.

8. Zabawa taneczna przy piosence „Pluszowy miś” ze swoją zabawką.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.