X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16142
Przesłano:
Dział: Świetlica

Zaczarowane słowa - chcę mieć przyjaciela. Konspekt zajęć świetlicowych

Temat: Zaczarowane słowa-chcę mieć przyjaciela

Cele edukacyjne
• Kształtowanie pozytywnego stosunku do własnej osoby, a także życzliwości i gotowości niesienia pomocy innym
• Kształtowanie postawy współgospodarza i współodpowiedzialności za atmosferę i porządek w czasie zabaw
• Kształtowanie szacunku dla pracowników placówki i ich pracy
• Kształtowanie umiejętności analityczno-syntetycznych słuchowych i wzrokowych

Cele operacyjne
• Dziecko wyraża siebie za pomocą gestów i słownych wypowiedzi
• Stwarza przyjazną atmosferę w grupie umożliwiającą wzajemne poznanie się dzieci

Metoda
• Słowna
• Czynna
• Percepcyjna
• Przedstawienie kukiełkowe

Środki dydaktyczne
• Odtwarzacz CD
• Płyty z nagraniem
• Kukiełka Nosalka i misia Krzysia
• Opowiadanie „Chce mieć przyjaciela”
• Kartki. Kredki


PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Zabawa na powitanie.
Dzieci ustawione w kręgu śpiewają kolejnym dzieciom na powitanie:
Witaj...witaj...jak się masz ?Bardzo się cieszymy, bardzo się cieszymy,
Bądź wśród nas, bądź wśród nas!

2. Zabawa integrujaca grupę „Poznajmy się”.
Na umówiony sygnał dx wiekowy dzieci poruszaja się po saliw róznych kierunkach w rytm muzyki. Na inny sygnał dx wiekowy witaja się kolejno przez podanie reki ze wszystkimi napotkanymi dziećmi oraz dorosłymi będącymi w grupie.

3. Przedstawienie kukiełkowe „Chcę mieć przyjaciela”
Mam na imie Nosalek, tak nazwały mnie dzieci, bo mam nos jak Pinokio. Jestem pajacem i zajmuje miejsce na najwyższej pólce w swietlicy. Obok mnie mieszka misio-Krzysio, który ma oczy z guzików. Jedno zielone, drugie niebieskie. Powiem Wam w sekrecie, ze Krzys był kiedys bardzo smutnym misiem. Dziewczynki tuliły lale, chłopcy byli zajeci budowaniem z klocków. Mis siedział na swojej półce i wzdychał:
- Kiedy ktos mnie przytuli?
Raz nawet odwazył się i powiedział:
- Aniu zabierz mnie na spacer. Ale dziewczynka nie usłyszała tej prosby.
- To przez te smieszne oczy! –śmiały się lalki
- Ale przeciez serduszko mam takie samo jak inne misie – szeptał Krzyś ocierając łezki.
Nawet lalki nie chciały z nim rozmawiac. Wtedy do świetlicy trafiłem ja, Nosalek. Posadzono mnie obok misia, króry nieśmiało się uśmiechnał i zapytał:
- Będziemy przyjaciółmi?
- No pewnie! –krzyknąłem uradowany, bo tez chciałem mieć przyjaciela.
- Na pewno? Bo ja mam takie smieszne oczy- upewniał się miś.
- A ja mam Duzy nos-roześmiałem się i chwyciłem misia za pluszową łapkę.

4. Rozmowa na temat różnic i podobieństw między ludźmi. Obserwowanie w lusterku wyrazu własnej twarzy oraz twarzy kolegów. Określanie u siebie koloru włosów, oczu, kształtu nosa, uszu.

5. Malowanie swojego radosnego portretu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.