X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15904
Przesłano:

Terapia Pedagogiczna - scenariusz zajęć dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce matematyki

TERAPIA PEDAGOGICZNA
,,METODYKA ZAJĘĆ KOREKCYJNO- KOMPENSACYJNYCH DLA DZIECI ZE SPECYFICZNYMI TRUDNOŚCIAMI W NAUCE MATEMATYKI.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

TEMAT: Kolorowy świat dziecka.
CELE:
-utrwalanie znajomości kolorów
-usprawnianie przeliczania w zakresie 1-6

CELE SZCZEGÓŁOWE:

- usprawnianie percepcji wzrokowej
-rozwijanie spostrzegawczości
-wdrażanie do koncentracji uwagi
-doskonalenie umiejętności zapamiętywania
-doskonalenie współdziałania w grupie
-potrafi się pogodzić z ewentualną przegraną

FORMY: grupowa

POMOCE:

- kolorowe klocki i krążki
-przedmioty w różnych kolorach
-gra planszowa ,,PALETA KOLORÓW,,
-pionki w 3 kolorach, kostka do gry

METODY:

- metoda poglądowa
- metoda działań praktycznych

GRUPA WIEKOWA:
- dzieci w wieku przedszkolnym 5-6 lat


PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1.Zabawa z klockami – układanie pociągu z klocków.
Nauczyciel nazywa kolory klocków, następnie dziecko nazywa zapamiętane kolory klocków i je wskazuje.

2.Zabawa,,Znajdź kolor,,
Nauczyciel pokazuje krążek np. zielony ( nazywając kolor),zadaniem dziecka jest odnaleźć przedmiot w zielonym kolorze i położyć na nim rękę. Nauczyciel zmienia kolory krążków. Następnie wymienia kolory bez pokazywania krążków, dzieci próbują odszukać przedmiot w tym kolorze.

3.Gra planszowa ,,PALETA KOLORÓW,,

ZASADY GRY:

1.Każdy gracz wybiera pole startowe: listek, kwiatek lub koniczynę.
2.W grze bierze udział 2-3 graczy.
3.Każdy gracz otrzymuje 1 pionek.
4.Grę rozpoczyna dziecko, które wyrzuci największą liczbę oczek.
5.Każdy gracz porusza się o tyle pól, ile pokaże kostka.
6.Podczas gry; gracze omijają pora startowe ( listek, koniczyna, kwiatek)
7.Gracz porusza się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
8.Jeśli gracz stanie np. na czerwonym polu, nazywa kolor i szuka w sali przedmiotu w tym kolorze. Jeśli nikt go wcześniej nie wymienił to gracz przesuwa się o 3 pola do przodu, jeśli został wcześniej wymieniony to przesuwa się do przodu o 1 pole. Jeśli gracz nieprawidłowo nazwał kolor – cofa się o 1 pole.
9.Wygrywa gracz, który jako pierwszy obejdzie planszę dookoła, stając na swoim startowym miejscu ( listek, kwiatek, koniczyna)
10.Gratulacje dla zwycięzcy od nauczyciela i pozostałych graczy!

4.Podsumowanie wiadomości.


mgr Iwona Witkowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.