X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15770
Przesłano:

Edytor tekstu - Wykorzystanie poznanych przycisków paska formatowania: pogrubienia, podkreślenia oraz pochylenia - konspekt lekcji informatyki

Konspekt lekcji informatyki w klasie III szkoły podstawowej
TEMAT: Edytor tekstu - Wykorzystanie poznanych przycisków paska formatowania: pogrubienia, podkreślenia oraz pochylenia.

Czas trwania lekcji: 45 minut

Cele operacyjne:
• uczeń potrafi poprawnie rozpocząć oraz zacząć pracę z edytorem tekstu WordPad,
• uczeń poznaje nowe przyciski paska formatowania: pogrubienie, podkreślenie, pochylenie oraz potrafi je zastosować;
• uczeń potrafi zmienić rozmiar czcionki w tekście;
• uczeń potrafi dokonać w wierszu podziału na role;
• uczniowie pracują w parach na lekcji.

Metody pracy
• pogadanka;
• indywidualna praca z wierszem pt. ”Kto ty jesteś? Polak mały...” z podręcznika.

Środki dydaktyczne
• zestaw komputerowy;
• podręcznik „Przygoda z komputerem”, klasa 3.

Przebieg lekcji
- podanie tematu lekcji i uświadomienie uczniom celów lekcji;
- włączenie komputerów oraz uruchomienie edytora tekstu WordPad;
- zapoznanie uczniów przez nauczyciela z przyciskami paska formatowania tj. pogrubieniem, pochyleniem (tzw. kursywą) oraz podkreśleniem;
- przystąpienie uczniów do pracy, czyli przepisanie wiersza pt. „Kto ty jesteś? Polak mały...” zgodnie z poleceniem;
- podsumowanie.

„Kto ty jesteś? Polak mały...”
• Kto ty jesteś?
• Polak mały.
• Jaki znak twój?
• Orzeł biały.
• Gdzie ty mieszkasz?
• Między swemi.
• W jakim kraju?
• W polskiej ziemi.
• Czym ta ziemia?
• Mą ojczyzną.
• Czym zdobyta?
• Krwią i blizną.
• Czy ją kochasz?
• Kocham szczerze.
• A w co wierzysz?
• W Polskę wierzę.
• Czym ty dla niej?
• Wdzięczne dziecię.
• Coś jej winien?
• Oddać życie.
Władysław Bełza

Polecenie:
Poniższy wiersz przepisz czcionką 16.
Dokonaj w nim podziału na role. Tekst dla pierwszej osoby pogrub (B), dla drugiej pochyl (I), a tytuł wiersza podkreśl (U).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.