X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1556
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konspekt lekcji dla klasy zerowej "Witaminowa literka c"

CZAS TRWANIA: ok. 1h

OŚRODEK TEMATYCZNY: IDZIE WIOSNA IDZIE

TEMAT: WITAMINOWA LITERKA C

EDUKACJE: polonistyczna, matematyczna, muzyczna, plastyczna, ruchowa przyrodnicza

CELE OGÓLNE:
-kształtowanie wrażliwości muzycznej ,przyrodniczej
-rozwijanie zainteresowań
-inspirowanie twórczego działania, pobudzanie aktywności i wyobraźni

CELE OPERACYJNE:
UCZEŃ:
- wypowiada się na temat witamin i warzyw na podstawie własnych doświadczeń
-określa nastrój wiersza
-powtarza usłyszany rytm
-ocenia estetykę wykonanych prac,
-aktywnie uczestniczy w pracy zespołu


METODY:
-słowna: rozmowa kierowana ,polecenia ,
-praktyczna: ćwiczenia,
-ruchowa ćwiczenia rytmiczne
- kinezjologiczna

FORMY:
-zbiorowa(jednolita, zróżnicowana),
-praca w grupach,
-indywidualna.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
podręcznik S. Łukasik , H. Petkowicz ,S. Karaszewski” Wesoła Szkoła sześciolatka” ,warzywa, owoce ,nasiona rzeżuchy, wata, talerz ,instrumenty perkusyjne keyboard, muzyka relaksacyjna ,papier


PRZEBIEG ZAJĘĆ
Ćwiczenia kinezjologiczne poprawiające koncentracje PACE

1.Wysłuchanie wiersza pt.”Na straganie”
N. prosi uczniów aby usiedli na dywanie tworząc koło i wysłuchali wiersza i zastanowili się o czym mówi ,jaki ma nastrój
U. słuchają i określają charakter muzyki ,jej tempo ,wypowiadają się na temat tekstu EDUKACJA MUZYCZNA

2.Zabawa ruchowo -muzyczna
N. prosi aby uczniowie odliczyli do 4 .Dzieli zespół na grupy ,każda grupa będzie naśladować inne zwierzątko
1-kotki-miau
2-pieski -hau
3- myszki -pi
4-żabki –kum
N. gra na instrumencie melodię ,którą uczniowie mają za zadanie powtórzyć za pomocą umówionych dźwięków- melodia „Wlazł kotek na płotek”. N wskazuje grupę ,która ma śpiewać
U. śpiewają EDUKACJA MUZYCZNA

3.Ćwiczenia z rytmem
N .Rozdaje grzechotki i instrumenty perkusyjne dzieciom, prosi o wysłuchanie rytmu i powtórzenie go za pomocą rozdanych instrumentów. Gra na keyboardzie rytm i czeka ,aż uczniowie go powtórzą .Jeżeli pojawiają się błędy powtarza ćwiczenie w izolacji
U. grają na instrumentach EDUKACJA MUZYCZNA

4.Podział wyrazów na sylaby
N .podaje wyrazy: rzodkiewka, szczypiorek, sałata
U. dzielą je na sylaby wystukując rytm EDUKACJA MUZYCZNA I POLONISTYCZNA

5.Utrwalenie liczb i cyfr w zakresie 8
N rozdaje podręczniki i omawia ćwiczenie 2 str29
U przeliczają warzywa i skreślają niepotrzebne
EDUKACJA MATEMATYCZNA

6. Malowanie warzyw i owoców .
N. rozdaje kartki i prosi, aby każde z dzieci domalowało ulubiony owoc. Po namalowaniu podaje kartkę koledze siedzącemu po prawej stronie
U. malują wspólnie z nauczycielem omawiają obrazki ,rozpoznają ,których owoców pojawiło się najwięcej.
EDUKACJA PLASTYCZNA
PUNKTY POZYTYWNE-wspomagają procesy pamięci długotrwałej ,matematyczne

7.Rozmowa na temat znanych dzieciom witamin
N .zadaje pytania o znane dzieciom witaminy ,cel ich spożywania ,miejsce gdzie można je znaleźć .Przedstawia talerz, na którym znajdują się warzywa i owoce,pyta dzieci które z nich są nowalijkami, które lubią najbardziej,a które maja najwięcej witamin U.odpowiadają na pytania ze wskazaniem na ulubione potrawy z warzyw i owoców. EDUKACJA PRZYRODNICZA

8.Przedstawienie witaminy c
N odsłania na tablicy literkę c ,która zostaje wybrana królową witamin. Opowiada o znaczeniu witaminy c dla naszego zdrowia i życia .Dzieli grupę na trzy zespoły.
*Pierwszy maluje na dużym arkuszu papieru kosz z warzywami
*Drugi wysiewa rzeżuchę w kształcie literki c
*Trzeci wykleja z plasteliny literkę c
Gdy grupy ukończą pracę dostają nowe zadanie, tak, aby,każda z grup wykonała zadanie
U .pracują w grupach Omówienie każdej z prac. Umieszczenie na wystawie
Ocena pracy zespołu
EDUKACJA POLONISTYCZNA,PRZYRODNICZA I PLASTYCZNA

9.Ćwiczenia relaksacyjne przy muzyce.
N. prosi aby dzieci usiadły na dywanie zamknęły oczy i pomyślały, że znalazły się na dużej łące na ,której pojawiły się motyle ,kolorowe pierwsze kwiaty… EDUKACJA MUZYCZNA

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.