X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15390
Przesłano:

Sprzymierzeńcy i szkodniki ogrodu. Konspekt zajęć w klasie I

Blok tematyczny: Majowe ogrody

Temat dnia: Sprzymierzeńcy i szkodniki ogrodu

Podstawa programowa z 23 grudnia 2008 roku – I klasa szkoły podstawowej punkty:
1.1.a,b, 1.2.f, 3.1,2, 4.1, 5.2, 6.1.a,d, 7.2.a,b, 9 , 10.1.

Cele ogólne:
- rozbudzanie aktywności poznawczej dzieci;
- umożliwienie zrozumienia związków przyczynowo – skutkowych;
- rozwijanie aktywności twórczej;
- definiowanie niektórych pojęć przyrodniczych.

Cele operacyjne:
- zna zwierzęta żyjące w ogrodzie;
- rozróżnia szkodniki roślin i zwierzęta pożyteczne - sprzymierzeńców człowieka;
- poznaje świat owadów: charakterystyczne cechy budowy ciała owadów i ich cykl rozwojowy;
- dodaje i odejmuje w zakresie „15”;
- potrafi w skupieniu wysłuchać tekst, rozumie jego treść;
- rozróżnia owady, ptaki, ssaki;
- kształci umiejętność uzupełniania tekstu z lukami.

Obszary aktywności uczniów:
Edukacja:
- przyrodnicza,
- polonistyczna,
- plastyczno - techniczna,
- matematyczna,
- muzyczna,
- ruchowa.

Metody pracy:
- słowne – zbiorowa jednolita
- działania praktyczne – indywidualna

Środki dydaktyczne:
- krzyżówka;
- tekst „O biedronkach”;
- karta pracy - cykl rozwojowy biedronki;
- karta pracy –uzupełnianie teksty lukami;
- karta pracy – dodawanie i odejmowanie;
- podręcznik „Wesoła szkoła” cz. 9;
- papier kolorowy, rysunek biedronki.


PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Rozwiązanie krzyżówki z hasłem "Mieszkańcy ogrodów”.
2. Odczytanie hasła.
3. Swobodne wypowiedzi na temat zwierząt żyjących w ogrodzie doświadczeń dzieci.
4. Zapisanie nazw zwierząt żyjących w ogrodzie w podziale na owady, ptaki i ssaki.
5. Czytanie ze zrozumieniem i uzupełnianie zdań.
6. Śpiewanie piosenki pt. ”Taniec sprzątaniec”.
7. Słuchanie ze zrozumieniem tekstu „O biedronkach”.
8. Układanie i naklejanie rysunków „O rozwoju biedronki” na karton i ustne tworzenie opowiadana.
9. Uzupełnianie kart pracy z edukacji matematycznej.
10. Zabawy ruchowe.
11. Wykonanie kompozycji płaskiej „ Biedronka na liściu”.
12. Zaśpiewanie piosenki „Powitalny koncert”.
13. Czytanie nazw zwierząt, wyróżnianie szkodników i sprzymierzeńców ogrodów – P-9 s. 47, ćw. 2. – podsumowanie lekcji.
14. Nagrodzenie najaktywniejszych uczniów znaczkami.
15. Zadanie pracy domowej – ćwiczenie Z-9 s. 12
16. Zakończenie zajęć.

Materiały dodatkowe:
http://zapodaj.net/5786fb93b7ae.jpg.html
http://zapodaj.net/3d372d7ead21.jpg.html
http://zapodaj.net/34f0d7531114.jpg.html

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.