X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15362
Przesłano:
Dział: Logopedia

Konspekt zajęć logopedycznych - Zadania Szymona - utrwalanie prawidłowej wymowy głoski sz w różnych pozycjach wyrazu

Cele zajęć:
Logopedyczne i rewalidacyjne:
• utrwalanie poprawnej artykulacji głoski sz w wyrazach
• usprawnianie sprawności motorycznej artykulatorów
• usprwanianie prawidłowego toru oddechowego
• bogacenie słownika czynnego i biernego
• doskonalenie percepcji wzrokowej i słuchowej
• doskonalenie sprawności manualnej
• ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej

Wychowawcze:
• wdrażanie do zachowania dyscypliny pracy podczas zajęć
• kształtowanie nawyku utrzymania ładu i porządku w miejscu pracy

Metody pracy:
• pokaz, praktyczna, zabawowa, opisowa

Forma pracy: indywidualna
Zasady pracy:
• indywidualizacji
• stopniowania trudności

Pomoce:
• gra komputerowa LOGO-GRY
• ilustracje buziek i kostka do gry
• ilustracja postaci chłopca
• obrazki przedstawiające części garderoby , ilustracja szalika
• kolorowy zestaw zagadek
• plansza ze zdaniami
• instrument muzyczny- pudełko akustyczne

Przebieg zajęć:

1. Wprowadzenie – przywitanie, przedstawienie tematyki zajęć, zaproszenie do wspólnej zabawy, rozmowa na temat imion kolegów i koleżanek z klasy
2. Ćwiczenia usprawniające narządy mowy- ćwiczenia warg i języka przy użyciu gry z kostką pt. "ukryta minka"
3. Ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem mikrofonu i komputera( "LOGO-GRY")
4. Gry i zabawy z Szymonem- Pomagamy Szymonowi rozwiązać zadania
• prezentacja postaci chłopca
• "ubieranie" chłopca- wykorzystanie wyciętych obrazków, nazywanie i dopasowywanie części garderoby chłopca ze szczególnym uwzględnieniem tych które w nazwie posiadają głoskę sz (min.szalik, szelki, sznurowadła, koszula)
• dokończenie rysowania szalika Szymona z jednoczesną artykulacją sylab
(sza szo sze szu szy)
• rozwiązywanie zagadek – losowanie kolorowych kopert z ukrytymi zagadkami, lokalizacja głoski sz w wyrazie będącym odpowiedzią zagadki
• czytanie zdań, uzupełnianie brakujących wyrazów w zdaniach
• zabawa słuchowa z wykorzystaniem instrumentu muzycznego-odgadywanie i wystukiwanie ilości sylab w słowach wypowiadanych przez n-la
5. Pożegnanie, podziękowanie za wspólną zabawę, nagrodzenie dziecka

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.