X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1498
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konspekt zajęcia: "Goście bałwanka"

Konspekt zajęcia: „Goście bałwanka”- zabawa dydaktyczna, rozpoznawanie śladów na śniegu, utrwalenie pojęć dotyczących położenia przedmiotów w przestrzeni.

CELE OPERACYJNE:
-dzieci prawidłowo posługują się pojęciami dotyczącymi położenia przedmiotów w przestrzeni, rozpoznają stronę lewą i prawą
-rozpoznają ślady pozostawione na śniegu
-stosują się do ustalonych zasad i reguł
-dziecko potrafi czytać proste wyrazy i przeliczać w zakresie 6- u
-aktywnie uczestniczy w zabawach

POMOCE:
duża sylweta bałwanka’ sylwety i maskotki zwierzątek, napisy wyrazów do czytania(sarna, kotek, Kicek, Elemelek, Ala)

PRZEBIEG I ORGANIZACJA ZAJĘCIA:


1. Nauczycielka opowiada dzieciom historyjkę o bałwanku, który na swoje urodziny zaprosił gości- swoich przyjaciół. Wysłał wszystkim zaproszenia, a sam przygotował urodzinowy tort ze śniegu i lody ze sopelków. (nauczycielka pokazuje sylwetę tortu- dzieci liczą świeczki, mówią ile lat ma bałwanek, liczą lody-odgadują ile gości przyjdzie na urodziny).W dniu urodzin na polanie pojawili się przyjaciele bałwanka ( każdego z nich dzieci witają w wymyślony przez siebie sposób- oklaskami, okrzykiem, tupaniem, itp.) Następnie nauczycielka pyta dzieci o to kto przyszedł pierwszy, drugi, ilu gości przyszło z lewej strony a ilu z prawej itp.

2. „Uczta u bałwanka”- dzieci układają z literek wyraz TORT( liczą głoski i sylaby) nauczycielka proponuje podzielić tort na równe części tak by dla każdego wystarczyło. Pyta na ile kawałków trzeba podzielić tort
( 6)- tnie tort na równe części.

3. „Zabawa w chowanego”- zabawa dydaktyczna, nauczycielka wcześniej na podłodze rozłożyła paski papieru z narysowanymi śladami pozostawionymi na „śniegu”, ślady umieszczone są w pobliżu ukrytej zabawki (pluszaka), po odgadnięciu kim jest ten gość dzieci odkładają zabawkę na stolik, dopasowują właściwy podpis(sarna, kotek, Kicek, Elemelek, Ala)

4. „Zabawy na śniegu”- zabawy z wykorzystaniem gazet- każde dziecko otrzymuje kartkę z gazety- drą ją na cienkie paski w rytm słyszanej muzyki
-„ pada śnieg”- dzieci zbierają podarte kawałki gazety, kładą je na dłoniach i lekko do nich dmuchają
-„zabawy kulkami śniegowymi”- dzieci gniotą kawałki gazet- lepią kulkę śniegową i bawią się nią( podrzucają , toczą rzucają do celu, itp.)

5. „Gdzie jest kapelusz bałwanka?”- dzieci szukają zgubiony podczas zabawy kapelusz- zabawa na wzór „Zimno, ciepło”

6. „Ślady na śniegu”- nauczycielka rozdaje dzieciom kartkę papieru i proponuje by nawzajem obrysowały na niej swoje stopy, pozostawione ślady dzieci ozdabiają a następnie wycinają. Z wyciętych stopek dzieci układają dróżkę, którą wracają do domu(dzieci idą po rozłożonych na podłodze śladach). „Stopki” można wykorzystać także do układania gry ściganki, dodatkowo wykonujemy przeszkody w postaci nagród i kar.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.