X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 13085
Przesłano:
Dział: Języki obce

Valentine’s Day - wykonanie kartki walentynkowej

Scenariusz lekcji języka angielskiego dla klasy V szkoły podstawowej

Nauczyciel: Katarzyna Kulińska
Klasa: V
Poziom: początkujący
Czas :45 min.

Temat: Valentine’s Day– wykonanie kartki walentynkowej.
Cele:
Uczeń:
- zna wybrane idiomy związane z tematem miłość
- posługuje się słownictwem związanym z walentynkami
- potrafi zapisać życzenia walentynkowe

Środki dydaktyczne: obrazki ilustrujące popularne idiomy , materiały potrzebne do wykonania kartki walentynkowej

Metody : komunikacyjna, pokaz, ćwiczenia praktyczne

Formy pracy: praca indywidualna , zbiorowa, praca w grupach

Przebieg lekcji:

1. Rozgrzewka językowa

A) Uczniowie słuchają piosenki o miłości. Następnie odpowiadają na pytania nauczyciela odnośnie słuchanego utworu; co jest tematem przewodnim piosenki i z jakim świętem jest związana.

2. Prezentacja

A) Nauczyciel dzieli uczniów na grupy, rozdaje obrazki ilustrujące popularne idiomy związane z tematem „miłość” oraz zapisane na kartkach wyrażenia . Zadaniem uczniów jest dopasowanie idiomów do ilustracji.(załącznik 1 )
B) Nauczyciel wspólnie z uczniami sprawdza poprawność wykonania zadania.
C) Uczniowie próbują rozszyfrować znaczenie idiomów na podstawie ilustracji i w oparciu o dotychczasowe słownictwo.

3. Ćwiczenia praktyczne

A) Uczniowie wykonują kartkę walentynkową ozdabiając ją dowolnym rysunkiem oraz piszą życzenia walentynkowe używając jednego z poznanych idiomów.


Załącznik 1.

I am nuts about you. Puppy love.
I fell in love with you. I carry a torch for you.
I burn with love.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.