X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 12825
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

SCENARIUSZ SPOTKANIA PODCZAS ZAJĘĆ ADAPTACYJNYCH

Spotkanie 1

Temat: Dzień dobry przedszkole!

Cel:
• Zapoznanie z personelem przedszkola: nauczycielką
• Budowanie poczucia bezpieczeństwa w nowym środowisku
• Ośmielanie i zwiększanie otwartości
• Rozwijanie motoryki małej i dużej
• Reagowanie na sygnały werbalne i niewerbalne nauczycielki

Czas trwania: 60 min

Pomoce:
Baloniki, mazaki, chmurki z papieru kolorowego samoprzylepnego, lusterka lub jedno duże lustro, piłka, magnetofon, płyty cd.

Przebieg spotkania:
1. Przywitanie w drzwiach rodziców i dzieci, wręczenie im chmurek- wizytówek, zaproszenie do sali. Dowolne zabawy w sali (ok. 30 min).
2. Zaproszenie wszystkich do koła do zabaw adaptacyjnych. Przywitanie piosenką „ Witaj Olu...”;
Witaj Olu x2
Jak się masz? x2
Wszyscy Cię witamy x2
Bądź wsród nas x2
3. Zabawa orientacyjno- porządkowa „ Słonko świeci, deszczyk pada”- na hasło: słonko świeci- wszyscy spacerują kłaniając się napotkanym osobom, na hasło: deszczyk pada- dziecko biegnie do swego rodzica i chroni się „pod parasolem”, który robi rodzic. MUZYKA SKOCZNA
4. Opowieść ruchowa „ Jedziemy do przedszkola”- dzieci wraz z rodzicami naśladują ruchy nauczycielki, które wykonywane są w rytm muzyki. (MUZYKA „JEDZIE POCIĄG Z DALEKA”)
5. Zabawa w parach „ Lustra”- dziecko stoi naprzeciwko rodzica. Dziecko robi różne miny i ruchy, a rodzic musi go naśladować. Potem następuje zmiana ról.
6. Zabawa ze śpiewem „ Stary niedźwiedź mocno śpi”:
Stary niedźwiedź mocno śpi x2
Lecz nie prześpi zimy
My go obudzimy
Choćby na nas szczerzył kły x2
Pierwsza godzina – niedźwiedź śpi
Druga godzina- niedźwiedź chrapie
Trzecia godzina- niedźwiedź łapie!
7. Opowieść ruchowa: „ Krasnalkowe buty”(MUZYKA”MY JESTEŚMY KRASNOLUDKI”)
Krasnal bardzo lubi biegać (naśladujemy bieg w miejscu)
To tez szybko buty zdarł (wędrujemy po kole)
Przyszła pogoda zła (robimy wichurę wyciągniętymi rękoma)
Kto małemu buty da (pochylamy się i pokazujemy rękami buty)
Poszedł krasnal po zakupy (maszerujemy w miejscu)
Kupił sobie nowe buty (idziemy po kole)
Jeden but, drugi but (pokazujemy buty)
Teraz będzie biegał znów (biegniemy w miejscu).
8. Gadająca piłka- otrzymując piłkę dziecko mówi swoje imię, a rodzic własne oraz to co dziecko najbardziej lubi (potraw, bajka, zabawka).
9. Zabawa paluszkowa „ Moja rączka”:
Moja rączka x2
Pięć paluszków ma x2
Szybko ja zwijamy
Krokodyla mamy: kłap, kłap, kłap
10. Rozdanie nagród baloników z imieniem dziecka
11. Zabawa ze śpiewem „ Balonik”
12. Pożegnanie piosenką :
Pa, pa, pa, pa, pa, pa do widzenia dzieci
Pa, pa, pa, pa, pa, pa do widzenia Państwu
Pa, pa, pa, pa, pa, pa do widzenia wszystkim!
Do jutra!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.