X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1111
Przesłano:
Dział: Języki obce

Konspekt lekcji jęz. niemieckiego "Familienfotos" na podstawie podr. DACHfenster

CZAS TRWANIA LEKCJI: 45 min
KLASA: I gimnazjalna
PODRĘCZNIK: DACHfenster dla kl. I gimnazjum

CELE LEKCJI:

Wiadomości :
Uczeń powinien:
- utrwalić nazwy członków najbliższej rodziny
- znać zasady używania zaimków dzierżawczych
Umiejętności:
Uczeń powinien:
- rozumieć tekst ze słuchu globalnie i selektywnie
- używać zaimków dzierżawczych „mein” i dein” w odpowiednich formach
- potrafi formułować pytania dotyczące rodziny z użyciem zaimka „dein”

PODSTAWA PROGRAMOWA NAUCZANIA JĘZYKA OBCEGO W GIMNAZJUM:

Treści nauczania:
Rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu
Osiągnięcia:
Rozumienie ogólnego sensu oraz głównych punktów dialogów i wypowiedzi rodzimych użytkowników języka

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE:
Podręcznik i książka ćwiczeń DACHfenster dla kl. 1, zeszyt, tablica, magnetofon, kaseta

FORMY PRACY: plenum, pary, praca samodzielna
TECHNIKI PRACY: słuchanie tekstu, układanie pytań do odpowiedzi, ćwiczenie wielokrotnego wyboru, wspólne wypracowanie reguły gramatycznej

PRZEBIEG LEKCJI:

Faza przygotowawcza (5 min)

1. Powitanie. Wszyscy zajmują swoje miejsca.
2. Sprawdzenie obecności i odnotowanie jej w dzienniku lekcyjnym.
3. Zapisanie tematu lekcji na tablicy. Poinformowanie uczniów o celu lekcji. Przepisanie tematu do zeszytu.

Faza realizacyjna (28 min)

1. Nauczyciel pokazuje zdjęcia w książce, wyjaśnia polecenie zadania i znaczenie słowa „wohl”. Uczniowie oglądają zdjęcia przedstawiające rodzinę Angeli i zastanawiają się, kim mogą być osoby na zdjęciach. Uzupełniają zadanie. (Podr. Str. 33 ćw. 1)

2. Nauczyciel nastawia kasetę. Uczniowie słuchają dialogu z kasety, o kim mówi Angela. Sprawdzają czy ich wcześniejsze przypuszczenia były słuszne. (Podr. Str. 33 ćw. 2)

3. Uczniowie jeszcze raz wysłuchują dialogu i zaznaczają, które informacje są prawdziwe. Potem w parach sprawdzają poprawność wykonania zadania. (Podr. Str. 33 ćw. 3)

4. Nauczyciel prosi o uzupełnienie zdań zaimkami dzierżawczymi w odpowiedniej formie. Uczniowie uzupełniają, a następnie odczytują zdania (Podr. Str. 34 ćw. 4)

5. Uczniowie dopisują pytania do podanych odpowiedzi. Czytają swoje pytania. (Podr. Str. 34 ćw. 5)

Faza podsumowująca (12 min)

1. Nauczyciel pyta uczniów, czy domyślają się reguły zastosowania zaimków dzierżawczych i w razie potrzeby naprowadza ich. Uczniowie uzupełniają regułę gramatyczną. (Podr. Str. 45 G IV)

2. Nauczyciel wyjaśnia, na czym będzie polegało zadanie domowe. Prosi uczniów o przyniesienie na następną lekcję swoich zdjęć rodzinnych w celu omówienia ich po niemiecku. Uczniowie zapisują zadanie domowe w zeszytach. (Książka ćwiczeń, str. 13 ćw. 12)

3. Poinformowanie uczniów o zbliżającym się końcu lekcji. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.