X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 45068
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Szukam drogi do zamku - zabawy matematyczne

Scenariusz zajęć

Grupa wiekowa: 5-6--latki
Prowadząca: Iwona Froehlich
Temat: "Szukam drogi do zamku - zabawy matematyczne".
Cele główne:
- Tworzenie sytuacji doskonalących pamięć, zdolność kojarzenia, umiejętność skupienia uwagi na rzeczach i osobach;
- Wspieranie działań twórczych w różnych dziedzinach aktywności;
Posługiwanie się urządzeniami multimedialnymi,
- Liczenie w jak najszerszym zakresie
- Znajomość cyfr
Cele operacyjne: Dziecko:
- Posługuje się urządzeniami multimedialnymi,
- Oczekuje na swoją kolej w zabawie,
- Potrafi przeliczać w dowolnym zakresie, stosować liczebniki główne, wykonywać słowne polecenia nauczyciela;
- Przelicza w zakresie 8,
- Uczestniczy w zabawach ruchowych,
- Układa wzór, koloruje go
- Ocenia swój udział na zajęciach.
Metody pracy:
- Słowne – rozmowa, objaśnienia
- Oglądowe – pokaz
- Czynne – zadania stawiane do wykonania
- Aktywizujące – integracyjna, ewaluacyjna
Forma pracy
- Z całą grupą
- Indywidualna
Środki dydaktyczne:
Mata do kodowania, wiatrak matematyczny, krążki z cyframi, zbiory dla każdego dziecka, przybory do pisania, program multimedialny „Mądra głowa”, kubeczki kolorowe, komputer, tablica multimedialna, zestaw figur geometrycznych, buźka wesoła i smutna, karty pracy, kredki

Przebieg zajęcia:

1. Zabawa integracyjna do piosenki „Taniec klepaniec”.
2. Zabawa ruchowa „Hej ho” (wiatrak matematyczny)
„Przeplataniec”
3. Wprowadzenie do tematu z pogadanką o bajce „Kopciuszek”
4. Zabawa na macie „Znajdź drogę do zamku z warunkiem” zał. 1
„Ustaw wieżę z kodem” (kubeczki)
5. Zaproszenie do zadań z wykorzystaniem programu multimedialnego „Mądra głowa:
morska parada
kra lodowa,
szkicownik (zakodowane obrazki).
6. Utworzenie na dywanie obrazka wg kodu (symboli),
7. Karta pracy – kolorowanie obrazka wg kodu, zał. 2
8. Ewaluacja: Dzieci oceniają siebie na zajęciach.

Załącznik 1: Na kwadratowej macie oznaczamy pola od 1-5 oraz A-E.
Polecenie dla dzieci: Dojdź z Kopciuszkiem do zamku (A1) zabierając po drodze: karocę (D1), pantofelek (B4), suknię (E3).

Załącznik nr 2
Karta pracy dla dzieci:
Polecenie: Pokoloruj rysunek wg kodu:

Na brązowo: A2, A4, B2, B3, B4, C1, C3, C5, D1, D2, D4, D5, E1, E2, E4, E5
Na żółto: C2, C4, D3, E3

Obok zamku dorysuj księżniczkę lub rycerza.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.