X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44944
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wesoła rakieta - scenariusz zajęć plastycznych

Scenariusz zajęć prowadzonych w obecności opiekuna stażu

Prowadząca: Paulina Lis
Miejsce: Przedszkole Publiczne nr 10 im. Jana Brzechwy w Radomiu
Grupa XII- dzieci 6 lat
Czas trwania: 30 min
Data: 28.02.2019r.

Temat: „Wesoła rakieta”-wykonanie pracy plastycznej.
Cele ogólne:
-rozwijanie sprawności manualnej;
-kształtowanie umiejętności planowania kompozycji na całej płaszczyźnie;
-zapoznanie ze środkiem lokomocji-rakietą.
Cele szczegółowe:
-rozwiązuje zagadki słowne, obrazkowe;
-wykleja kawałkami kolorowych gazet sylwetę rakiety;
-projektuje rakietę według własnego pomysłu;
-czerpie radość z wykonywanego działania.
Metody:
-oglądowa;
-słowna;
Formy pracy:
- praca z całą grupą,
- praca idywidualna,
- praca w zespołach.
Pomoce:
- CD z nagraniem piosenki „Lot kosmiczny”;
- karty pracy „Rakieta”;
- kredki, gazeta, kleje, nożyczki, folia aluminiowa, włóczki, plastelina, 3 hula hop.
Przebieg zajęć:
1. Przywitanie się z dziećmi zabawą „Wszyscy , którzy...”.
2. Wprowadzenie do tematu zajęć-zagadka słowna. N czyta zagadkę:
Z ziemi do gwiazd po niebie mknie, pocisk złoty, szybszy niż wiatr i samoloty (Rakieta).
N zadaje dzieciom pytanie: Co to jest rakieta? Gdzie można nią polecieć?Jak nazywa się osoba, która leci w kosmos rakietą, statkiem, promem lub samolotem kosmicznym?
Teraz my wybierzemy się w podróż kosmiczną w naszej wyobraźni. Zapraszam.
3. Zabawa ruchowa „Pojazd kosmiczny”. N gra na instrumencie, a dzieci biegają, na hasło: 1,2,3,4,5,6,7 dzieci dobierają się w kółeczka z odpowiednią liczbą dzieci. Na zakończenie zabawy lądujemy na planecie Ziemia i mamy do wykonania pracę.
4. Praca w zespołach (N wybiera lidera każdego zespołu):
1. Ułóżcie dwa obrazki z pociętych elementów. Obrazki przedstawiają pojazdy kosmiczne.
2. Ułóżcie litery według kodu. Odczytajcie z liter nazwę rakiety. (1,2,3,4,5,6-PROTON).
3. Wymyślcie nazwę planety rozpoczynającą się na sylabę ne...... i kończacą na sylabę ...aw.(np. Nepaw).
Po sprawdzeniu zadań, liderzy grup oddają koperty z zadaniami.
5. Prezentacja ilustracji przedstawiającej rakietę. Omówienie wyglądu rakiety (kadłub, silnik odrzutowy).
6. Praca plastyczna „Rakieta”.
7. „Lot kosmiczny”-zabawa ruchowa przy piosence.
8. Ewaluacja. Przybicie piątki nauczycielowi.
9. Podziękowanie za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.