X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41836
Przesłano:
Dział: Języki obce

In the forest- prezentacja nowego słownictwa. Konspekt zajęć z języka angielskiego dla klasy 3

Konspekt zajęć z języka angielskiego

Prowadząca: Ewelina Zych
Czas zajęć: 45 min
Klasa:III
Temat: In the forest- prezentacja nowego słownictwa.
Cele operacyjne:
Uczeń:
- zna słownictwo związane z lasem:forest, river, bush, frog, bee,rock
-odpowiada na pytania w oparciu o ilustrację w podręczniku
-zna przyimki miejsca: in, on, under, between,behind, in front of, near, over
-zna nazwy czynności: nod your head, stand still, turn around, jump up and down.
-śpiewa piosenkę z wykonywaniem gestów
-umie posługiwać się bezpiecznie nożyczkami

Metody:
-metoda audiolingwialna
- metoda komunikacyjna
-ćwiczenia praktyczne
- gry i piosenki
- TPR (Metoda reagowania całym ciałem)

Formy pracy:
-zbiorowa
-indywidualna
-w parach

Środki dydaktyczne:
-płyta z nagraniem
-fleshcards z przyimkami miejsca i z lasem
- plakat-las
-podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Przebieg zajęć:

I Rozgrzewka językowa:Warm-up

1. Witanie się ,rozmowa na temat dzisiejszej pogody.( Good morning.What's the weather like today?)
2.Słuchanie piosenki “Up,up and away.” Zaprezentowanie plakatu i poznanie nowego tematu: las.
3.Ćwiczenia “Robot gym”-dzieci wykonuja ćwiczenia i recytuja rytmicznie nazwy czynności: nod your head, stand still, turn around, jump up and down.

II Część główna Developement

1.Scenka komiksowa-dzieci słuchają skeczu, wskazują odpowiednie obrazki w podręczniku i podsumowują co zrozumiały.
2.Prezentacja nowego słownictwa-dzieci poznają i uczą się wypowiadać nowe wyrazy.
3.Słuchanie rymowanki i potarzanie jej za nagraniem.
4.Gra „What's repeated?” –dzieci słuchaja nagrania i mówią które słowo zostało wypowiedziane dwa razy.
5.Gra „Freeze!”-nauczyciel wypowiada słowo i pokazuje kolejne karty obrazkowe. Dzieci krzyczą Freeze! , kiedy widzą kartę z obrazkiem odpowiadającym wypowiedzianemu przez nauczyciela słowu.

III Zakonczenie. Touch-down:
1.Dzieci wykonują zakładkę i grają w grę wyrazową „What's my Word?” i „What's next?”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.