X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25991
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bezpieczny przedszkolak na ulicy

Grupa: 5-6 latki

Cele: - kształtowanie podstawowych zasad ruchu drogowego;
- doskonalenie zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę;
- utrwalenie znaczenie sygnalizatora świetlnego;
- wdrażanie do uważnego słuchania opowiadania;
- rozwijanie spostrzegawczości słuchowej;
- wdrażanie do zgodnej zabawy w zespole;
Środki dydaktyczne:
Opowiadanie M Terlikowskiej „Zebra na ulicy”, magnetofon, kaseta z odgłosami różnych pojazdów i ilustracje tych pojazdów, farby, pędzle,
krążki do zabawy – zielony, czerwony, różne klocki, małe samochody, obrazki przedstawiające ulicę, ludzi, samochody i sygnalizator świetlny

Przebieg zajęć:

1. Słuchanie opowiadanie pt.: „ Zebra na ulicy” Marii Terlikowskiej,
rozmowa kierowana z dziećmi na temat opowiadania oraz zasad ruchu drogowego dla pieszych i znaczenia sygnalizacji świetlnej.

2. Układanie historyki obrazkowej przedstawiających ulicę, samochody, ludzi i sygnalizator świetlny według chronologii wydarzeń – „Bezpieczne przejście przez ulicy”. Próby samodzielnego opowiadania treści historyjki obrazkowej w oparciu o prace dzieci.

3. Zabawa ruchowa „ Światła i pojazdy”. Dzieci swobodnie poruszają się po sali udając samochody, pani podnosi czerwony krążek i wtedy dzieci zatrzymują się, potem zmienia krążek na zielony i dzieci znowu swobodnie poruszają się.

4. Ćwiczenia słuchowe „ Co to za odgłosy?” – rozpoznawanie i nazywanie
dźwięków z ulicy: samochód, traktor, tramwaj, motor, itp.

5. Praca plastyczne – malowanie farbami sygnalizatora świetlnego z
uwzględnieniem odpowiednich kolorów.

6. Prezentacja i nauka piosenki „ Kolorowe światła”. Ilustrowanie ruchem
treści piosenki.
7. Zabawy konstrukcyjne – „ Na ulicy” – budowanie z różnych
klocków ulicy, chodników, skrzyżowań i sygnalizatorów świetlnych
według własnych pomysłów. Swobodna zabawa na koniec zajęć.


Piosenka pt. „Kolorowe światła”

1. Do przedszkola co dzień rano
Idę przez ulicę z mamą,
Droga wcale nie jest łatwa,
Bo na skrzyżowaniach światła

Ref: Czerwone światło – stój
Zielone światło – idź !
Na żółtym świetle zawsze czekaj tak już musi być

2. Samochody w rzędach stoją
A kierowcy spoglądają
Czy już światło jest zielone
By odjechać w swoją stronę

Ref: Czerwone światło – stój .........

3. Policjanci wciąż pracują
Skrzyżowania obserwują,
Czy przepisy wszyscy znają,
I czy znaków przestrzegają.


Ref: Czerwone ..............

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.