Portal edukacyjny Edux.pl

Tablica ogłoszeń
Kategoria:

Autor: Bravecare

Telefon 224007876  
Treść ogłoszenia:

Ogłoszenie dodano: 2019-10-16 19:09

Autor: Katarzyna Margas

Treść ogłoszenia:
Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska PŁ, Rozmowy rekrutacyjne przeprowadzone zostaną w dniach od 11 - 16 września. WAŻNE: warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest uzgodnienie tematu z opiekunem naukowym.

Ogłoszenie dodano: 2019-08-27 09:59

Autor: Katarzyna Margas

Treść ogłoszenia:
Do 9 września trwa przyjmowanie dokumentów aplikacyjnych do nowo powołanej szkoły doktorskiej w Politechnice Łódzkiej. Jeśli intryguje Was nauka i myślicie o karierze naukowca, serdecznie Was zapraszamy do aplikowania. Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska PŁ oferuje kształcenie w 12 dyscyplinach i w aż 4 dziedzinach naukowych prowadzone w języku angielskim. Oferujemy Wam ciekawą przygodę z nauką, wspartą zajęciami z umiejętności miękkich i transferowalnych, wykładami profesorów wizytujących oraz mobilnością. W IDS każdy doktorant otrzymuje stypendium.


Ogłoszenie dodano: 2019-08-27 09:54

Autor: Nikolaj

Treść ogłoszenia:
Hello, I am looking for a contributor mother tongue who help me in translate some web pages like this one: https://turing.misterschool.it/?p=88

Witam, szukam języka ojczystego współpracownika, który pomaga mi w tłumaczeniu niektórych stron internetowych takich jak ta: https://turing.misterschool.it/?p=88

Ogłoszenie dodano: 2019-04-13 22:30

Autor: Marta

Telefon 505104456  
Treść ogłoszenia:
Przedszkole nr.79 w Warszawie poszukuje nauczyciela wychowania przedszkolnego.kontakt mailowy.

Ogłoszenie dodano: 2019-01-06 09:41

Autor: Biofeedback

Treść ogłoszenia:
Biofeedback – profesjonalne ćwiczenie mózgu dla każdego
Czy gra wideo lub animacja może nas nauczyć kontrolować pracę mózgu, podnieść jej jakość i zniwelować problemy neurologiczne? Metoda EEG Biofeedback sugeruje – „tak”.
Aktywność mózgu po naszej myśli
Codziennie – i dzieci, i dorośli – przeżywamy różne stany psychofizyczne, na które mózg aktywnie reaguje. Wysyła fale mózgowe o odpowiedniej częstotliwości i amplitudzie. W trakcie snu wytwarza fale delta. Na progu świadomości, podczas zadań twórczych i sportowych – fale theta. W sytuacji rozmyślania, marzenia, relaksu, ale i czujności – fale alfa. Natomiast fale beta służą mu do przetwarza informacji za pomocą słów i sekwencji, wyostrzania naszej uwagi i nastawić na rozwiązywanie problemu. To wzorzec modelowy. W rzeczywistości może on być zachwiany. I tak nadmierna emisja fal theta obniża skupienie i motywację. Nadmiar fal alfa – utrudnia naukę, koncentrację, a nawet pcha w stronę depresji. Z kolei dominacja fal beta – zwiększa podatność na uzależnienia, rozwój obsesji i agresji. W EEG Biofeedback chodzi o to, żeby generowanie fal mózgowych zrównoważyć, a przez to wyeliminować stojące za nieprawidłowościami problemy lub po prostu nastroić nasz umysł na lepszą pracę. I choć brzmi to jak scenariusz science fiction, jest praktyką znaną i uznaną na świecie. Cyfryzacja stanowi tu jedynie przyjazny i atrakcyjny nośnik informacji. Nie ingeruje w mózgu i w osobowości. Mózg sam – przy odpowiedniej stymulacji – uczy się poprawnego i zbalansowanego emitowania fal.
Biofeedback – metoda na fali
EEG Biofeedback to rodzaj neuroterapii, gdzie pacjent steruje myślami wirtualnym zadaniem (grą, animacją, filmem) widocznym na ekranie. W tym czasie – przez elektrody podłączone do jego ciała – zaawansowany sprzęt odbiera i analizuje sygnały wysyłane przez jego mózg. Te prawidłowe fale każe mu wzmocnić – powielić – dając odpowiedni sygnał na ekranie. A po wykonaniu zadania – nagradza. Natomiast gdy wychwyci negatywne wzorce bioelektryczne – zatrzymuje obraz i pacjent zmuszony jest użyć poprawnej fali, żeby ruszyć w swoim zadaniu dalej i wygrać z komputerem. Ten feedback – czyli odpowiedź, którą maszyna daje w czasie rzeczywistym – uczy nas samokontroli i prawidłowego sterowania swoim zachowaniem. A mózg zapamiętując korelację właściwej fali z bonifikatą, modyfikuje swój sposób działania. Taka korekta jest zawsze możliwa, ponieważ nasz układ nerwowy jest niesamowicie plastyczny. EEG Biofeedback wykorzystuje tę jego właściwość do wypracowania optymalnych reakcji umysłu w różnych sytuacjach. Tą drogą można pokonać wiele problemów psychicznych, emocjonalnych czy trudności w nauce i pracy. I co najważniejsze – bezinwazyjnie i bezpiecznie. Po prostu w sposób „bio”. Stąd rosnące zainteresowanie metodą.
Terapia i trening dla małych i dużych
Sesje EEG Biofeedback stosuje się w leczeniu szeregu schorzeń i problemów neurologicznych. ADHD i ADD, zaburzenia uczenia się (czytania, pisania, liczenia), a także agresja, autoagresja, niepowodzenia szkolne czy niska motywacja otwierają długą listę zaleceń. Metoda ta pomaga również osobom po urazach i udarach mózgu, z autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa, zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, padaczką, depresją, obsesjami bądź lękami. Może być z powodzeniem wykorzystywana już u małych dzieci w wieku przedszkolnym oraz u młodzieży i u dorosłych w każdym wieku. Obok tego, że jest rodzajem terapii, sprawdza się również jako czysty trening – koncentracji, zapamiętywania, przyspieszenia tempa pracy, usprawnienia decyzyjności, czasu reakcji na bodziec, kreatywności, jak również samooceny, relaksu, wyciszenia czy radzenia sobie ze stresem. EEG Biofeedback jest więc na tyle uniwersalny, że trafia w potrzeby i dużych, i małych – z dużymi, z małymi i z żadnymi problemami, ale z ambicjami, by funkcjonować lepiej.
Gdzie w Krakowie?
Gdy wiemy już co i jak, warto dowiedzieć się, gdzie z takiej opcji treningowo-terapeutycznej można skorzystać. W Krakowie od niedawna istnieje nowe miejsce – Pracownia Kulturalna zlokalizowana w pobliżu zalewu Bagry Wielkie w dzielnicy Mały Płaszów – która posiada EEG Biofeedback w ofercie. Jako miejsce przyjazne dla dzieci i dorosłych z szeroką propozycją aktywności dla jednych i drugich, podsuwa im również taki wariant pracy nad sobą. Choć przed nami wakacje – czas oddechu od nauki i pracy zawodowej – może warto, nawet przy okazji plażowania czy piknikowania nad Bagrami, zajrzeć pod ten nowy krakowski adres i doświadczyć Biofeedback’u na własnej skórze. To dobry moment, żeby przed powrotem do szkoły czy z urlopu do pracy, lepiej przygotować swój lub dziecka umysł do okresu wytężonego wysiłku intelektualnego i emocjonalnego. A przy okazji zrobić to w przyjemny sposób, za którym szczególnie młodsi, ale i starsi, przepadają.Ogłoszenie dodano: 2018-10-30 13:54

Autor: Krzysztof

Telefon 695210268  
Treść ogłoszenia:
Kursy języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych - nowocześnie i skutecznie!

Szkoła angielskiego Speak Up to pierwsza w Polsce szkoła, wykorzystująca najnowocześniejsze technologie nauczania języków obcych. Istniejemy od 2001 roku w ponad 30 miastach Polski. Kursy w Speak Up posiadają rekomendację ETS GLOBAL, twórcę TOEIC i TOEFL.

Szkoła angielskiego Speak Up w Zielonej Górze, ul.Boh.Westerplatte 13 na I p. C.H. Topaz.

Wyróżniamy się innowacyjnym programem nauczania dostosowanym do potrzeb i zainteresowań każdego słuchacza. Kursy angielskiego odbywają się w świetnie wyposażonych salach multimedialnych oraz prowadzone są przez lektorów i native speakerów. Słuchacze mogą uczestniczyć wraz ze swoimi przyjaciółmi w zajęciach Klubu Speak Up. Dzięki nim mogą rozmawiać po angielsku na różne tematy.

Nasi uczniowie spotykają się z ciekawymi osobami, a lekcje zmieniają się w spotkania towarzyskie, na których szlifują język obcy.

Zajęcia w naszej szkole to nie kolejny nudny obowiązek, ale prawdziwa przyjemność.

Dołącz do nas! Tel.kontaktowy 695 210 268

Ogłoszenie dodano: 2018-07-20 17:13

Autor: Centrum Językowe Everest

Telefon 12 260 54 00  
Treść ogłoszenia:
Centrum Językowe Everest zaprasza na dofinansowane, półindywidualne lekcje języków obcych w ramach projektu „Małopolskie Bony Rozwojowe” realizowanego przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego (MARR). Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji i kompetencji małopolskich przedsiębiorców i ich pracowników. W ramach projektu „Małopolskie Bony Rozwojowe” firmy mają szansę na uzyskanie dofinansowania usług rozwojowych o wartości od ok. 5 tys. do prawie 100 tys. złotych w zależności od wielkości przedsiębiorstwa.

DLA KOGO?
Z dofinansowania mogą skorzystać:
Pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa małopolskiego
Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą na terenie województwa małopolskiego

CO OFERUJEMY?
Kursy ogólne języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego
Kursy specjalistyczne (np. English for Accountancy, English for Engineers, English for HR, , English for Negotiations and Presentations, Legal English, Office English etc.)
Zajęcia w siedzibie przedsiębiorcy lub w dowolnie ustalonym miejscu
Czas i intensywność zajęć ustalane są indywidualnie
Zajęcia w grupach 2 osobowych


JAK SKORZYSTAĆ Z DOFINANSOWANIA?
1. ZAŁÓŻ KONTO W BUR
Baza Usług Rozwojowych to narzędzie, w którym zapiszesz się na nasze szkolenie językowe. Konto zakłada zarówno przedsiębiorca, jak i indywidualni pracownicy wysyłani przez niego na szkolenie.
2. ZAREJESTRUJ SIĘ NA STRONIE MBON.PL
Rejestracja na stronie równoznaczna jest ze złożeniem wniosku o przyznanie bonów.
3. POCZEKAJ NA WERYFIKACJĘ OD MARR
MARR ma 3 dni na weryfikację wniosku. Po zweryfikowaniu, drogą elektroniczną wysyłana jest umowa. Przedsiębiorca musi wydrukować, podpisać, a następnie zeskanować podpisaną umową i załączyć do systemu mbon.pl.
4. ZAPISZ SIĘ NA USŁUGĘ W BUR
Po zapisaniu się na wybraną usługę, Centrum Językowe Everest potwierdzi, że uczestnik zapisany jest na dane szkolenie.

WIĘCEJ INFORMACJI
Możliwość otrzymania dofinansowania do Usług mają jedynie Uczestnicy Projektu Małopolskie Bony Rozwojowe realizowanego przez MARR S.A.
Każdy Przedsiębiorca samodzielnie dokonuje wyboru usługi dla siebie lub odpowiednio dla skierowanego przez niego Pracownika, spośród ofert dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych (www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl)
Więcej informacji na temat Bonów Szkoleniowych dostępnych jest na stronie realizatora: www.mbon.pl

Ogłoszenie dodano: 2017-11-10 15:34

Autor: Centrum Everest

Treść ogłoszenia:
KURSY DLA DOROSŁYCH
Centrum Językowe EVEREST zaprasza na kursy języka obcego
(angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego,
szwedzkiego, norweskiego, niderlandzkiego, chińskiego,
japońskiego, rosyjskiego, portugalskiego, czeskiego)

POCZĄTEK I SEMESTRU 2017/2018 – 16 PAŹDZIERNIKA

Jeśli:
Szukasz szkoły językowej, która oferuje najwyższe standardy nauczania?
Opanowałeś podstawy lub zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki?
Zależy Ci na tym, aby w końcu zobaczyć efekty nauki?
To zapraszamy do naszej szkoły.

Więcej informacji na:
www.everest.edu.pl/kursy-dla-doroslych/ lub telefonicznie 12 260 54 00, +48 533 335 582

Ogłoszenie dodano: 2017-08-29 12:19

Autor: Centrum Everest

Treść ogłoszenia:
KURSY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Centrum Językowe EVEREST zaprasza na kursy języka angielskiego,
niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego lub rosyjskiego.

POCZĄTEK I SEMESTRU 2017/2018 – 18 WRZEŚNIA

Chcesz, by Twoje dziecko nauczyło się języka obcego w świetnej atmosferze? Zależy Ci na wysokim poziomie nauczania i widocznych efektach nauki? Chcesz mieć pewność, że syn/córka świetnie poradzi sobie na egzaminie gimnazjalnym czy maturalnym z języka obcego?
Jeśli tak - to zapraszamy do naszej szkoły. Dzięki odpowiednim technikom nauka u nas jest nie tylko skuteczna, lecz także przyjemna! Czuwamy nad rozwojem językowym każdego ucznia, pomagamy naszym uczniom przezwyciężać wszelkie trudności, czuwamy nad rozwojem językowym każdego z nich.

WIĘCEJ INFORMACJI NA:
www.everest.edu.pl/kursy-dla-dzieci/ lub telefonicznie 12 260 54 00, +48 533 335 582

Ogłoszenie dodano: 2017-08-29 12:18

Autor: Centrum Everest

Telefon +48 12 260 54 0  
Treść ogłoszenia:
KURSY DOFINANSOWANE 87%
Zgłoś się do projektu Kierunek Kariera i skorzystaj z dofinansowania na kursy językowe dostępne w Centrum Językowym EVEREST.
Masz możliwość otrzymania nawet 180 bonów szkoleniowych o łącznej wartość 2700 zł co daje tylko 351 zł wkładu własnego (cena zawiera koszt egzaminu oraz materiałów dydaktycznych).
Dodatkowo każdy z uczestników projektu zostanie objęty BEZPŁATNĄ usługą doradztwa zawodowego organizowanego przez WUP w Krakowie.

DLA KOGO?
Możesz skorzystać z dofinansowania jeśli mieszkasz, uczysz się lub pracujesz na terenie województwa małopolskiego i spełniasz jeden z poniższych warunków:
pracujesz, masz ukończone 25 lat lub więcej i wykształcenie nie wyższe od maturalnego
pracujesz, masz ukończone 50 lat i więcej i dowolne wykształcenie
prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, nie zatrudniasz pracowników i jesteś w przedziale wiekowym 25 – 50 lat, a Twoje wykształcenie nie jest wyższe od maturalnego
prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, nie zatrudniasz pracowników masz ukończone 50 lat i dowolne wykształcenie


CO?
Proponujemy różne typy kursów (w cenę każdego wliczony jest certyfikowany egzamin, materiały szkoleniowe):
1. standardowe - spotkania 2 x w tygodniu po 90 min, godziny poranne lub wieczorne
a/ 56 godz lekcyjnych + certyfikat z egzaminu TOEIC lub WiDaF, cena 187 zł (start X 2017)
b/ 112 godz lekcyjnych + certyfikat z egzaminu TOEIC lub WiDaF, cena 296zł (start X 2017)
2. intensywne - 60 godz lekcyjnych, spotkania od poniedziałku do czwartku po 4 godziny lekcyjne w godzinach popołudniowo-wieczornych

KROK PO KROKU
1. Wypełnij formularz
2. Przystąp do bilansu kariera - jest to usługa bezpłatna
3. Zarejestruj się w BUR – Bazie Usług Rozwojowych
4. Zamów bony
5. Podpisz umowę
6. Wpłać 13% wkładu własnego
7. Wybierz jeden z dostępnych kursów

Uwaga!
W ramach projektu co 2 miesiące realizowana jest również rekrutacja zamknięta dla osób w wieku 18 – 25, które pracują lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą nie zatrudniając pracowników oraz są związane z małopolską (uczą się, mieszkają lub pracują na terenie woj. małopolskiego ), a ich wykształcenie nie jest wyższe od maturalnego.

Więcej informacji na:
www.everest.edu.pl/bony-szkoleniowe/ , szkolenia@everest.edu.pl lub telefonicznie 12 260 54 00, +48 533 335 582

Ogłoszenie dodano: 2017-08-22 12:08

Autor: Centrum Językowe EVEREST

Treść ogłoszenia:
Drogi Obcokrajowco, nie wierzysz, że nauka języka polskiego może być dziecinnie prosta?! Z Centrum Językowym EVEREST to możliwe! Przystąp do projektu „Kierunek Kariera” i zapisz się na kurs języka polskiego dla obcokrajowców z 87% dofinansowaniem z UE!
Dla kogo?
Osoby posiadające obywatelstwo polskie, zezwolenie na pobyt lub wizę, czyli legalnie pracujące albo prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które:
- mają ukończone 25 lat i co najwyżej średnie wykształcenie
lub
- mają ukończone 50 lat i dowolne wykształcenie
i
- mieszkają, pracują lub uczą się w Małopolsce

Dofinansowanie wydawane jest w formie bonów szkoleniowych (1 bon = 1 godzina lekcyjna = max. 15 zł). Każdy uczestnik w ramach projektu ma do wykorzystania 180 bonów, o wartości maksymalnej 2700zł.
Jeśli posiadasz obywatelstwo polskie, zezwolenie na pobyt lub wizę, czyli legalnie pracujesz, to nie czekaj tylko zgłoś się do nas, a zobaczysz, że polski wcale nie jest takim skomplikowanym językiem, a jego nauka może być prawdziwą przyjemnością!
Jeśli masz pytanie skontaktuj się z nami na
szkolenia@everest.edu.pl
lub zadzwoń 12 260 54 00, 533 335 582
Z przyjemnością rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Ogłoszenie dodano: 2017-07-18 19:39

Autor: Rafał Mstowski

Telefon 781-330-467  
Treść ogłoszenia:
Korepetycje z mechaniki, budownictwa, wytrzymałości materiałów i innych przedmiotów technicznych. Umów korepetycje przez internet i zacznij naukę z doświadczonym korepetytorem. Gwarancja zdania egzaminu, zaliczenia kolokwium czy projektu.

Wybierz przedmiot i umów korepetycje:
Mechanika
Wytrzymałości materiałów
Mechanika budowli
Budownictwa

Pozdrawiamy,
Zespół Eduo.pl

Ogłoszenie dodano: 2017-07-06 12:27

Autor: Rafał Mstowski

Telefon 781-330-467  
Treść ogłoszenia:
Korepetycje z mechaniki, budownictwa, wytrzymałości materiałów i innych przedmiotów technicznych. Umów korepetycje przez internet i zacznij naukę z doświadczonym korepetytorem. Gwarancja zdania egzaminu, zaliczenia kolokwium czy projektu.

Wybierz przedmiot i umów korepetycje:


Pozdrawiamy,
Zespół Eduo.pl

Ogłoszenie dodano: 2017-07-06 12:00

Autor: Centrum Everest

Telefon 122605400  
Treść ogłoszenia:
Drogie Panie Opiekunki i Panowie Opiekunowie,

firmy wysyłające Państwa do pracy w roli Opiekunów w Niemczech zazwyczaj wymagają komunikatywnej znajomości języka niemieckiego. My staramy się wyjść Państwu naprzeciw i zorganizować intensywny kurs języka niemieckiego zakończony certyfikatem WiDaF, który ma przygotować Państwa do sprawnego komunikowania się w sytuacjach codziennych w pracy.

Proponowany przez nas kurs jest w bardzo atrakcyjnej cenie, gdyż mają Państwo możliwość uzyskania aż 87% dofinansowania z UE w ramach projektu "Kierunek Kariera" (jest on realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie).


Każdy uczestnik projektu ma możliwość otrzymania nawet 180 bonów szkoleniowych o łącznej wartość 2700 zł, z czego wkład własny to tylko 13% (maxymlnie 351 zł). Dodatkowo każdy z uczestników projektu zostanie objęty BEZPŁATNĄ usługą doradztwa zawodowego organizowanego przez WUP w Krakowie.


CO?
Proponujemy kurs obejmujący 40 godzin lekcyjnych w dwóch formach spotkań (grupy 10-12 osobowe):

1/ sobota, godz. 9.00-13.00 (5 godzin lekcyjnych z 15-minutową przerwą) --> kurs obejmuje 8 spotkań, trwa 7 tygodni
2/ poniedziałek, środa, piątek, godz. 10.00-14.00 (5 godzin lekcyjnych z 15-minutową przerwą) --> kurs obejmuje 8 spotkań, trwa 2,5 tygodnia

CENA
Koszt szkolenia językowego wraz z materiałami dydaktycznymi i egzaminem WiDaF wynosi 940 zł, z czego uczestnicy pokrywają jedynie 123 zł.

Miejsce szkolenia:
Kraków lub okolice (do uzgodnienia)


Więcej informacji:
telefonicznie 12 260 54 00, +48 533 335 582

Ogłoszenie dodano: 2017-06-21 13:56

Autor: Centrum Językowe Everest

Telefon 12 260 54 00  
Treść ogłoszenia:
Organizujemy intensywny kurs niemieckiego za jedyne 122 zł dla osób pracujących jako Opiekunka/Opiekun osób starszych w Niemczech. Kurs dofinansowany z UE, czas trwania 7 tygodni lub 2,5 tygodnia. Szybko, intensywnie i skutecznie - zapraszamy do kontaktu
12 260 54 00/533 335 582

Ogłoszenie dodano: 2017-06-13 16:37

Autor: Centrum Językowe EVEREST

Telefon 12 260 54 00  
Treść ogłoszenia:
CENTRUM JĘZYKOWE EVEREST ZAPRASZA NA KURSY DOFINANSOWANE
Nie zwlekaj! Zgłoś się do projektu UE Kierunek Kariera i otrzymaj dofinansowanie na dostępne kursy w wysokości 87%. Wkład własny wynosi jedynie 13%, co daje możliwość ukończenia kursu za 195 zł. Dofinansowanie wydawane jest w formie bonów szkoleniowych (1 bon = 15 zł ). Każdy uczestnik projektu ma do wykorzystania aż 180 bonów, o wartości 2700 zł, które może pobrać w dwóch transzach.

DODATKOWO każdy z uczestników projektu zostanie objęty BEZPŁATNĄ usługą doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) gdzie pozna swoje mocne i stworzy portfolio, będące wskazaniem kierunku rozwoju ścieżki zawodowej.

*Projekt Kierunek Kariera jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

DLA KOGO?

Projekt skierowany jest dla osób pracujących lub prowadzących działalność gospodarczą, lecz nie zatrudniające pracowników, które:

- mają ukończone 25 lat i co najwyżej średnie wykształcenie
- mają ukończone 50 lat i dowolne wykształcenie
- są związane z województwem małopolskim tzn. mieszkają, pracują lub uczą się.

CO?

Proponujemy różne typy kursów (w cenę każdego wliczony jest certyfikowany egzamin zewnętrzny oraz materiały szkoleniowe)

1. standardowe - spotkania 2 x w tygodniu po 90 min, godziny poranne lub wieczorne
a/ 60 godz lekcyjnych + certyfikat z egzaminu TOEIC lub WiDaF, cena 195 zł
b/ 140 godz lekcyjnych + certyfikat TOEIC lub WiDaF, cena 351 zł
2. intensywne wakacyjne - 60 godz lekcyjnych, spotkania od poniedziałku do czwartku po 4 godziny lekcyjne w godzinach popołudniowych

JAK SKORZYSTAĆ Z DOFINANSOWANIA?

Aby zgłosić się do projektu i skorzystać z bonów szkoleniowych należy przejść kilka prostych kroków:

1. Pobierz i wypełnij formularz, a następnie złóż go w WUP
2. Po weryfikacji Twojego formularza przystąp do Bilansu Kariery - spotkania z doradcą zawodowym
3. Zarejestruj się w BAZIE USŁUG ROZWOJOWYCH
4. Podpisz umowę z WUP
5. Zamów bony i wpłać tylko 13% wkładu własnego
6. Zapisz się na nasz kurs językowy w BAZIE USŁUG ROZWOJOWYCH i odwiedź nas w CJ EVEREST
7. Ucz się z nami
8. Oceń nasze szkolenie w BAZIE USŁUG ROZWOJOWYCH

Uwaga!
W ramach projektu realizowana jest również rekrutacja zamknięta dla osób w wieku 18 – 25, które pracują lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą nie zatrudniając pracowników oraz są związane z małopolską (uczą się lub mieszkają), a ich wykształcenie jest wyższe od maturalnego.

Najbliższe terminy rekrutacji:
a. 01.06 – 11.06.2017 r.
b. 28.08 – 10.09.2017 r.
c. 16.10 – 31.10.2017 r.
d. 04.12 – 10.12.2017 r.

Więcej informacji na: bony-szkoleniowe

Jeśli masz pytanie skontaktuj się z nami na szkolenia@everest.edu.pl lub zadzwoń 12 260 54 00, 533 335 582

Ogłoszenie dodano: 2017-04-27 12:06

Autor: Edukator Łęczna

Telefon 573 187 987  
Treść ogłoszenia:
Centrum Kształcenia Edukator w Łęcznej
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Policealna Szkoła Zawodowa

Adres:
ul. Szkolna 53
Budynek Szkoły Podstawowej nr 2
tel. 573 187 987
www.leczna.ckedukator.pl

Rekrutacja trwa!

Rozpocznij naukę już teraz !! Nie zwlekaj - zdobądź z nami wykształcenie i nowy zawód !!!

TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ

DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

Kwalifikacje :
K1 – Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich (T.7.)
K2 – Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego (T.8.)

NAUKA BEZPŁATNA PRZEZ CAŁY OKRES KSZTAŁCENIA

Turystyka wiejska jest jedną z form turystyki zrównoważonej, w której zasadniczym motywem jest chęć pobytu w środowisku wiejskim z wszystkimi jego przejawami: krajobraz, przyroda, architektura, tempo życia, codzienne zajęcia, świętowanie, itp. Na wyróżnienie zasługują następujące produkty turystyki wiejskiej: agroturystyka, ekoturystyka, wiejska turystyka kulturowa, a także turystyka rowerowa, piesza, konna. Agroturystyka jest rodzajem turystyki wiejskiej, który charakteryzuje się powiązaniem usług turystycznych z gospodarstwem rolnym, a turystyka wiejska ma największy popyt i największe szanse rozwoju na rynku krajowym. Rynek ten będzie także dominował w przyszłości. Podstawowe segmenty to wypoczynek rodzin i osób starszych oraz dzieci i młodzieży. Z rynków zagranicznych najważniejsze będą kraje sąsiedzkie.
Do głównych zadań tego zawodu należy:
• Przygotowanie i sprzedaż usług turystycznych na terenach wiejskich
• Realizacja i rozliczanie usług turystycznych
• Prowadzenie produkcji w gospodarstwie rolnym i dostosowanie gospodarstwa do potrzeb agroturystycznych
• Obsługa klienta w gospodarstwie agroturystycznym
• Zabezpieczanie pobytu, wypoczynku i wszelkich potrzeb klientów
• Planowanie i organizacja działalności agroturystycznej

Nauka trwa 2 lata tzn.4 semestry
Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym
Zdanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje (T.7 i T.8) w zawodzie oraz ukończenie szkoły skutkuje uzyskaniem tytułu technika turystyki wiejskiej.

Perspektywy zatrudnienia
Absolwenci Policealnej Szkoły Zawodowej "Edukator", po ukończeniu kierunku technik turystyki wiejskiej, mogą być zatrudnieni w
• biurach i agencjach turystycznych,
• hotelach i pensjonatach,
• organach administracji samorządowej,
• branżowych organizacjach, fundacjach i stowarzyszeniach
Mogą także prowadzić własne gospodarstwo agroturystyczne.


Rekrutacja
Kandydat składa w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:
Świadectwo ukończenia szkoły średniej
2 zdjęcia
Formularz zgłoszeniowy (dostępny w sekretariacie)
Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki na danym kierunku

Ogłoszenie dodano: 2017-04-22 21:12

Autor: Edukator Łęczna

Telefon 573 187 987  
Treść ogłoszenia:
Centrum Kształcenia Edukator w Łęcznej
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Policealna Szkoła Zawodowa

Adres:
ul. Szkolna 53
Budynek Szkoły Podstawowej nr 2
tel. 573 187 987
www.leczna.ckedukator.pl

Rekrutacja trwa!

Rozpocznij naukę już teraz !! Nie zwlekaj - zdobądź z nami wykształcenie i nowy zawód !!!

Zawód: Technik ochrony fizycznej osób i mienia
Kwalifikacje: K1 – Ochrona osób i mienia (Z.3.)
Podbudowa programowa: do Szkoły przyjmowani są absolwenci szkół średnich.

Policealna Szkoła Zawodowa "Edukator" posiada uprawnienia szkoły publicznej, realizuje program MENiS, symbol: 541315
Wystawiamy zaświadczenia do ZUS. Wystawiamy legitymacje szkolne, które upoważniają do zniżek na przejazdy.
Organizujemy atrakcyjne praktyki zawodowe.

Cykl kształcenia

Nauka trwa 2 lata (4 semestry).
Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele.
Nauka kończy się egzaminem potwierdzający kwalifikacje zawodowe, po którego zdaniu słuchacz otrzymuje tytuł technika ochrony fizycznej osób i mienia.

Rekrutacja

Na kierunek technik ochrony fizycznej osób i mienia, kandydat składa w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:
• świadectwo ukończenia szkoły średniej,
• 2 zdjęcia,
• zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na kierunku technik ochrony fizycznej osób i mienia; odpowiednie druki i skierowanie do pobrania w sekretariacie szkoły,
• formularz zgłoszeniowy dostępny w sekretariacie szkoły
• zaświadczenie o niekaralności.

Możliwość zatrudnienia i stanowiska pracy absolwenta

Absolwenci Policealnej Szkoły Zawodowej "Edukator", po ukończeniu kierunku technik ochrony fizycznej osób i mienia, mogą być zatrudnieni w renomowanych firmach ochroniarskich, wewnętrznych służbach ochrony bądź mogą ubiegać się o koncesję na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia.

Opis kształcenia

Kształcenie w zawodzie technik ochrony fizycznej osób i mienia ma na celu przygotowanie do:
• organizowania oraz realizowania ochrony fizycznej osób i mienia
• prowadzenia działalności w zakresie zapobiegania, rozpoznawania oraz wykrywania zagrożeń w odniesieniu do chronionej jednostki organizacyjnej
• analizowania stanu potencjalnych zagrożeń
• samodzielnego kierowania zespołami pracowników ochrony fizycznej
• prowadzenia dokumentacji służb ochrony, dokumentacji związanej z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia oraz innej niezbędnej dokumentacji
• właściwego stosowania nowoczesnych metod i środków zabezpieczenia technicznego osób i mienia
• udzielania pomocy przedlekarskiej
• posługiwania się bronią palną.

Ogłoszenie dodano: 2017-04-22 21:12

Autor: Edukator Łęczna

Telefon 573 187 987  
Treść ogłoszenia:
Centrum Kształcenia Edukator w Łęcznej
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Policealna Szkoła Zawodowa

Adres:
ul. Szkolna 53
Budynek Szkoły Podstawowej nr 2
tel. 573 187 987
www.leczna.ckedukator.pl

Rekrutacja trwa!

Rozpocznij naukę już teraz !! Nie zwlekaj - zdobądź z nami wykształcenie i nowy zawód !!!.

Zawód: Technik informatyk
Kwalifikacje:
K1 – Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych(E.12.)
K2 – Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami (E.13.)
K3 – Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami (E.14.)

Podbudowa programowa: do Szkoły przyjmowani są absolwenci szkół średnich.
Policealna Szkoła Zawodowa "Edukator" posiada uprawnienia szkoły publicznej, realizuje program MENiS, symbol: 351203
Wystawiamy zaświadczenia do ZUS. Wystawiamy legitymacje szkolne, które upoważniają do zniżek na przejazdy.
Organizujemy atrakcyjne praktyki zawodowe.

Cykl kształcenia
Nauka trwa 2 lata (4 semestry).
Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele.
Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, po którego zdaniu słuchacz otrzymuje tytuł technika informatyki.

Charakterystyka zawodu

Do zadań absolwenta kierunku technik informatyk należy:
• zajmowanie się administrowaniem sieci,
• programowanie oraz testowanie oprogramowania,
• projektowanie stron www,
• ulepszanie i opracowywanie komputerowych systemów operacyjnych i aplikacji,
• wdrażanie nowoczesnych programów,
• składanie oraz konfigurowanie sprzętu jak również projektowanie wyposażenia komputerowego.
Technik informatyk zajmuję się także prowadzeniem szkoleń, architekturą komputerową oraz pisaniem i testowaniem innowacyjnych programów komputerowych.

Możliwość zatrudnienia i stanowiska pracy absolwenta

Absolwenci Policealnej Szkoły Zawodowej "Edukator", po ukończeniu kierunku technik informatyk, mogą być zatrudnieni w każdym przedsiębiorstwie posiadającym własną siec komputerową, w firmach zajmujących się eksploatacją oraz tworzeniem oprogramowania komputerowego, sklepach komputerowych, punktach serwisowych, firmach administrujących sieci komputerowe, działach obsługi marketingowej lub graficznej firm, bądź mogą otworzyć własną działalność gospodarczą w zakresie usług informatycznych.

Rekrutacja
• Na kierunek technik informatyk, kandydat składa w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:
• świadectwo ukończenia szkoły średniej,
• 2 zdjęcia,
• zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na kierunku technik informatyk; odpowiednie druki i skierowanie do pobrania w sekretariacie szkoły,
• formularz zgłoszeniowy dostępny w sekretariacie szkoły lub on-line

Ogłoszenie dodano: 2017-04-22 21:10

Autor: Edukator Łęczna

Telefon 573 187 987  
Treść ogłoszenia:
Centrum Kształcenia Edukator w Łęcznej
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Policealna Szkoła Zawodowa

Adres:
ul. Szkolna 53
Budynek Szkoły Podstawowej nr 2
tel. 573 187 987
www.leczna.ckedukator.pl

Rekrutacja trwa!

Rozpocznij naukę już teraz !! Nie zwlekaj - zdobądź z nami wykształcenie i nowy zawód !!!

TECHNIK ADMINISTRACJI
DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

Kwalifikacje
K1 – Obsługa klienta w jednostkach administracji (A.68.)

NAUKA BEZPŁATNA PRZEZ CAŁY OKRES KSZTAŁCENIA

Technik administracji redaguje pisma, korespondencję, sprawozdania, notatki służbowe, sporządza protokoły, umowy o pracę, regulaminy pracy i regulaminy wynagrodzeń. Odpowiada za prawidłowe przyjmowanie, segregowanie i klasyfikowanie informacji.

Nauka trwa 2 lata tzn.4 semestry
Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym
Zdanie egzaminu potwierdzającego kwalifikację (A.68) w zawodzie oraz ukończenie szkoły skutkuje uzyskaniem tytułu technika administracji.

Perspektywy zatrudnienia

Absolwenci Policealnej Szkoły Zawodowej "Edukator", po ukończeniu kierunku technik administracji, mogą być zatrudnieni w:
• instytucjach administracyjnych i gospodarczych:
• urzędach wojewódzkich, rejonowych, powiatowych i gminnych,
• firmach ubezpieczeniowych,
• bankach,
• urzędach skarbowych.
• urzędach marszałkowskich
• firmach i instytucjach prywatnych gdzie potrzebna jest wiedza z zakresu administracji.

Kandydat składa w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:
• Świadectwo ukończenia szkoły średniej
• 2 zdjęcia
• Formularz zgłoszeniowy (dostępny w sekretariacie)
- Kserokopię dowodu osobistego
• Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki na danym kierunku

Ogłoszenie dodano: 2017-04-22 21:10

Autor: Edukator Łęczna

Telefon 573 187 987  
Treść ogłoszenia:
Centrum Kształcenia Edukator w Łęcznej
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Policealna Szkoła Zawodowa

Adres:
ul. Szkolna 53
Budynek Szkoły Podstawowej nr 2
tel. 573 187 987
www.leczna.ckedukator.pl

Rekrutacja trwa!

Rozpocznij naukę już teraz !! Nie zwlekaj - zdobądź z nami wykształcenie i nowy zawód !!!

Zawód: Opiekun medyczny

Kwalifikacje: K1 Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej (Z.4)
Podbudowa programowa: do Szkoły przyjmowani są absolwenci szkół średnich.

Policealna Szkoła Zawodowa "Edukator" posiada uprawnienia szkoły publicznej,
realizuje program MENiS, symbol 532102
Wystawiamy wszelkie zaświadczenia. Wystawiamy legitymacje oraz indeksy.
Organizujemy praktyki zawodowe.

CK Edukator w Łęcznej podjęło współpracę z Agencją Zatrudnienia Start Work, Promedica24 oraz Zakładami Opiekuńczo-Leczniczymi. Dzięki temu słuchacze kierunku Opiekun medyczny mogą w trakcie nauki odbyć płatne praktyki, a po skończeniu szkoły podjąć pracę w zawodzie. Wybrane osoby mogą podjąć pracę nawet w trakcie nauki.

Cykl kształcenia
Nauka trwa 1 rok (2 semestry).
Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele.
Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie, po którego zdaniu słuchacz otrzymuje tytuł opiekuna medycznego.

Rekrutacja
Na kierunek opiekun medyczny, kandydat składa w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:
- świadectwo ukończenia szkoły średniej,
- 2 zdjęcia,
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na kierunku opiekun medyczny.
Odpowiednie druki i skierowanie do pobrania w sekretariacie szkoły,
- formularz zgłoszeniowy dostępny w sekretariacie szkoły.

Charakterystyka zawodu

Opiekun medyczny to osoba, która w sposób profesjonalny pomaga osobie chorej i niesamodzielnej zaspokoić jej podstawowe potrzeby życiowe. Opiekun medyczny rozpoznaje i rozwiązuje problemy opiekuńcze osoby chorej i niesamodzielnej w różnym wieku. Jest to osoba, która pomaga swoim podopiecznym zaspokajać potrzeby bio-psycho-społeczne. Asystując personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, pomaga mu i jednocześnie wspiera osobę chorą i niesamodzielną. Podczas świadczenia usług z zakresu opieki medycznej osobie chorej i niesamodzielnej podejmuje współpracę z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym. Opiekun medyczny to zawód zaufania publicznego. Poprzez swoją postawę zawodową popularyzuje zachowania prozdrowotne.

Możliwość zatrudnienia i stanowiska pracy absolwenta

Absolwenci Policealnej Szkoły Zawodowej "Edukator", po ukończeniu kierunku opiekun medyczny mogą zajmować się indywidualną opieką w domu pacjenta lub znaleźć zatrudnienie w takich instytucjach jak: szpitale, zakłady opiekuńczo-lecznicze, ośrodki i domy pomocy społecznej, niepubliczne zespoły opieki zdrowotnej, środowiskowe domy pomocy czy fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych.

Ogłoszenie dodano: 2017-04-22 21:09

Autor: Liceum Ogólnokształcące Łęczna

Telefon 573 187 987  
Treść ogłoszenia:
Centrum Kształcenia Edukator w Łęcznej
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Policealna Szkoła Zawodowa

Adres:
ul. Szkolna 53
Budynek Szkoły Podstawowej nr 2
tel. 573 187 987
www.leczna.ckedukator.pl

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w Łęcznej

Rekrutacja trwa!

Rozpocznij naukę już teraz !! Nie zwlekaj - zdobądź z nami wykształcenie i nowy zawód !!!

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to propozycja dla osób, które rozumieją jakie znaczenie ma w dzisiejszych czasach wykształcenie średnie oraz matura. Dzięki możliwości ukończenia szkoły średniej oraz przystąpienia do egzaminu dojrzałości otwarta zostaje droga na studia wyższe lub do rozwoju dalszej kariery zawodowej w ramach szkół policealnych.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych "Edukator" w Łęcznej posiada uprawnienia szkoły publicznej.
Naukę w Liceum może kontynuować absolwent gimnazjum, szkoły podstawowej lub zasadniczej szkoły zawodowej.
Zgodnie z aktualnymi przepisami naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych od drugiej klasy rozpoczynają absolwenci zasadniczych szkół zawodowych.
Zajęcia przeznaczone są na przygotowanie słuchacza do uzyskania wykształcenia "średniego" oraz zdania matury.

Wystawiamy zaświadczenia do ZUS.
Wystawiamy legitymacje szkolne, które upoważniają do zniżek na przejazdy.
Języki obce nauczamy w specjalistycznych pracowniach na różnych poziomach zaawansowania.

Rekrutacja
Do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych "Edukator" w Łęcznej kandydat składa w sekretariacie szkoły, następujące dokumenty:
• świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum lub zasadniczej szkoły zawodowej.
• 3 zdjęcia,
• ksero dowodu osobistego,
• formularz zgłoszeniowy dostępny w sekretariacie szkoły.

Cykl kształcenia
W liceum ogólnokształcącym dla dorosłych, nauka trwa 3 lata tj. 6 semestrów dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz
2 lata dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie
w soboty i niedziele. Plan zajęć jest tak ułożony by w minimalnym stopniu obciążać naszych słuchaczy i dostosować się do ich potrzeb.

Kadra
Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele z wieloletnim stażem, co gwarantuje, że przygotowanie do egzaminów nie sprawia nikomu problemu.

Opis kształcenia
Po ukończeniu szkoły słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego, może również przystąpić do egzaminu maturalnego.

Ogłoszenie dodano: 2017-04-22 21:05

Autor: Edukator Łęczna

Telefon 573 187 987  
Treść ogłoszenia:
Adres:
ul. Szkolna 53
Budynek Szkoły Podstawowej nr 2
tel. 573 187 987
www.leczna.ckedukator.pl

Rekrutacja trwa!

Rozpocznij naukę już teraz !! Nie zwlekaj - zdobądź z nami wykształcenie i nowy zawód !!!

Nasze Szkoły posiadają uprawnienia szkół publicznych i są całkowicie BEZPŁATNE przez cały cykl kształcenia!
Liceum Ogólnokształcące pozwala uzyskać wykształcenie średnie i maturę,
a Policealna Szkoła Zawodowa pozwala dokształcić się w nowym zawodzie
i uzyskać dyplom technika w danym zawodzie.
(Z dyplomem absolwent otrzymuje EUROPASS - suplement do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (w języku polskim i angielskim), który określa profil umiejętności zawodowych)

Realizujemy program MEN
Wystawiamy legitymacje szkolne
Jesteśmy ośrodkiem egzaminowania- matura i egzaminy zawodowe odbywają się na miejscu w szkole
Wystawiamy zaświadczenia do ZUS, KRUS, Zakładów pracy, itp.
Rekrutacja do szkół dla dorosłych odbywa się dwa razy w roku,
bez egzaminów wstępnych
(o przyjęciu na dany kierunek decyduje kolejność zgłoszeń)

Wszystkie formalności zajmują zaledwie kilka minut i załatwiane są w sekretariacie szkoły. Na początek wystarczy dostarczyć do szkoły świadectwo ukończenia szkoły (lub jego odpis) oraz dowód osobisty.

Kształcimy w wielu popularnych kierunkach zawodowych, m.in:
• Technik rachunkowości
• Technik informatyk
• Technik administracji
• Technik BHP
• Technik ochrony osób i mienia
• Technik usług kosmetycznych
• Asystent Osoby Niepełnosprawnej
• Opiekun medyczny
• Opiekunka Środowiskowa
• Opiekun w domu pomocy społecznej
• Opiekun Osoby Starszej
• Technik turystyki wiejskiej

Nauczymy Cię nowego zawodu, pomożemy zdobyć kwalifikacje i dyplom technika, damy Ci pewność siebie, pokażemy jak iść przez życie we współczesnym świecie. Zależy nam na nauczaniu adekwatnym do potrzeb dzisiejszych absolwentów.

Ogłoszenie dodano: 2017-04-22 21:04

Autor: Beata Kowalewska

Treść ogłoszenia:
Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz

Prowadzący: prof. Marta Bogdanowicz
Miejsce szkolenia: Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości Sp. z o.o.
ul. Woronicza 15 lokal 100, 02-625 Warszawa
Termin: 24-25 kwietnia 2017 r. (poniedziałek, wtorek)
Godziny poniedziałek 11:00 - 17:30
wtorek: 08:30 - 14:30
Koszt: 390 zł
Czas trwania 16 godzin dyd.

ADRESACI SZKOLENIA

Szkolenie przeznaczone jest dla psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rehabilitacyjno-wychowawczych, szkół specjalnych, klas integracyjnych.

OPIS:

Uwaga! Podczas szkolenia będzie u nas przedstawiciel Wydawnictwa Harmonia, będzie możliwość kupienia książek związanych z tematyką szkolenia.

CEL SZKOLENIA:

Informacja o podstawach teoretycznych metody, strukturze i organizacji zajęć, możliwościach zastosowania we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego, profilaktyce niepowodzeń szkolnych, edukacji , diagnozie i terapii.

PROGRAM SZKOLENIA:

I. Czytanie i pisanie a uczenie się polisensoryczne i integracja percepcyjno - motoryczna

II. Geneza Metody Dobrego Startu (MDS):

1. Geneza metody Dobrego Startu

- film holenderski „Le Bon Depart”

2. Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz w Polsce.

III. Podstawy teoretyczne i zastosowanie Metody Dobrego Startu (MDS)

1. Założenia Metody Dobrego Startu.

2. Zastosowanie MDS we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego, terapii zaburzeń rozwoju oraz w edukacji

3. Zastosowanie MDS w diagnostyce zaburzeń rozwoju psychoruchowego.

IV. Rodzaje ćwiczeń i struktura zajęć w MDS – omówienie i ćwiczenia praktyczne

1. Rodzaje zajęć i ćwiczeń

2. Struktura zajęć - film „Metoda Dobrego Startu”

V. Wersje i programy Metody Dobrego Startu - prezentacja materiału filmowego

1. Łatwe wzory i piosenki (dla dzieci od 2-5 r.ż)

2. Wzory literopodobne i piosenki/wierszyki (dla dzieci od 5 - 7 r.ż)

3. Litery/ cyfry i piosenki/wierszyki (dla dzieci 6 -10 letnich)

VI. Organizowanie zajęć prowadzonych MDS

1. Zespołowe i indywidualne formy zajęć.

2. Dobór i liczebność grupy.

3. Czas trwania zajęć.

4. Urządzenie sali i pomoce do ćwiczeń.

VII. Programowanie zajęć

1. Plan długoterminowy i krótkoterminowy (konspekt) - założenia, programowanie.


KONTAKT W SPRAWIE SZKOLENIA:

Beata Kowalewska
b.kowalewska@cwro.edu.pl

Zapraszamy!!!
Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
ul. Woronicza 15 lok. 100, Warszawa
tel. 22 847 95 42
tel./fax. 22 847 95 41
email: cwro@cwro.edu.pl
www.cwro.edu.pl

Ogłoszenie dodano: 2017-03-13 18:57

Autor: Beata Kowalewska

Treść ogłoszenia:
Muzykoterapia - profilaktyka i terapia muzyczna. I stopień

Prowadzący: dr Maciej Kierył
Miejsce szkolenia: Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości Sp. z o.o.
ul. Woronicza 15 lokal 100, 02-625 Warszawa
Termin: 22-23 kwietnia 2017 r. (sobota, niedziela)
Godziny sobota: 10:00 - 18:00
niedziela: 10:00 - 15:00
Koszt I stopień: 350zł
Uwaga! Przy jednoczesnym zapisie na dwa stopnie koszt drugiego stopnia szkolenia wynosi 300zł (całość wynosi wówczas 650zł.)
Czas trwania: 15 godzin dyd.

OPIS:

Szkolenie jest dwustopniowe. Szkolenie drugiego stopnia zaplanowane jest 27-28 maja 2017r.

Przy jednoczesnym zapisie na obydwa stopnie przewidujemy zniżkę. Prosimy o taką informację przy zapisie w rubryce „pozostałe”.

Celem szkolenia II stopnia jest modelowanie zajęć Mobilnej Rekreacji Muzycznej, w zależności od zmiennych zachowań grupy.
Uwaga! Ukończenie obydwu stopni nie jest obligatoryjne, jednak w II stopniu uczestniczyć mogą wyłącznie osoby, które ukończyły wcześniej (w dowolnym czasie) I stopień szkolenia.

UWAGA!
Wszyscy uczestnicy szkolenia proszeni są o przyniesienie ze sobą harmonijki ustnej (organków) oraz jeśli sobie życzą dodatkowo innego małego instrumentu: fletu lub małych klawiszy.

Nie wymagamy umiejętności gry na instrumentach.

CEL SZKOLENIA:

Szkolenie I stopnia.

1. Nauczenie wykorzystania muzyki w pracy pedagoga (pedagoga specjalnego, terapeuty, animatora działań kulturalnych).

2. Wzbogacenie warsztatu pedagoga o technikę ułatwiającą pracę w grupach integracyjnych.

3. Wczesne diagnozowanie i korekta nieprawidłowych zachowań (logopedycznych, postawy ciała, podwyższonego poziomu lęku, nadpobudliwości).

4. Uwrażliwienie kulturowe (związki muzyki z plastyką, poezją, tańcem).

5. Nauka łatwych działań muzycznych (muzykowanie ciałem – klaskanie, tupanie, oklepywanie, instrumentarium Carla Orffa, małe instrumenty melodyczne –organki, flet, mini-organy, hobby muzyczne – taśmoteka, płytoteka).

6. Eko – muzyka (dźwięki natury, fotografie natury, zajęcia w terenie, malowanie muzyki, wygrywanie kolorów, muzyka etno).

7. Kształtowanie prozdrowotnych odruchów stymulowanych muzyką (prawidłowe oddychanie, korekta postawy ciała – rozciąganie, wczesne odreagowanie, nauka różnych form relaksu, wartości CISZY, nauka empatii i tolerancji muzycznej, aktywność życiowa, samoocena).

8. Hobby muzyczne – jeden z czynników zapobiegających uzależnieniom i chorobom psychosomatycznym.

9. Nauka świadomych form odreagowania i odpoczynku przy muzyce.

10. Muzyka w ciągu doby (poranek, praca umysłowa, fizyczna, posiłek, samochód, noc, uroczystości).

11. Psychoprofilaktyka pracy pedagoga (fizjologiczne sposoby odreagowania zapobieganie zespołowi „Wypalania się” gimnastyka funkcjonalna).

PROGRAM SZKOLENIA:

Przekazanie umiejętności praktycznych:

1. Ocena napięć psychofizycznych w grupie (grupa otwarta, oporowa, bierna).

2. Korekta hałasu muzycznego (szkoła, internat, ośrodek, odrabianie lekcji).

3. Podstawowy warsztat animatora muzycznego (głos, postawa, kaseta uniwersalna Relaks/Aktywizacja, umiejętności stosowania R/A, małe instrumenty muzyczne).

4. Przerywniki śródzajęciowe (oddechowe, odreagowujące –rytmizujące, relaksacyjne, uwrażliwiające).

5. Dozowanie ruchu i muzyki w zależności od stopnia sprawności.

6. Prowadzenie RELAKSU (krótki, średni, długi).

7. Przydatność działań muzycznych dla pedagoga, psychologa, logopedy, kinezyterapeuty.

8. Edukacja rodzinna (integracja rytmiczna, „muzyka dzieci”, tradycja, wspieranie).

9. Zabawowe przekazywanie ćwiczeń prozdrowotnych.

10.Minimum umiejętności muzycznych (wyklaskiwanie rytmu marszowego, akceptacja rytmiczna, modulowanie głosu, nucenie, koordynacja ruchu, rytmu, głosu, obsługa magnetofonu, muzyka wspierająca (organki, flet).

11. Podstawy łatwej techniki Profilaktyki i Terapii Muzycznej – Mobilnej Rekreacji Muzycznej.

Umiejętności teoretyczne

1. Profilaktyka muzyczna – Muzykoterapia. Podobieństwa. Różnice.

2. Rodowody muzykoterapii (plemienny, biblijny, antyczny).

3. Teorie leczniczego działania muzyki (psychologiczna, PS. Fizjologiczna, itd.).

4. Droga dźwięku. Wpływ muzyki na SOME i PSYCHE.

5. Indywidualny odbiór muzyki. Gust.

6. Wzmocnienie efektu działania muzyki (informacja, sugestia, trening, ruch, itp.)

7. Rodzaje stosowanej muzyki:

a) emocje

b) rodzaj – styl

c) moda

8. Bodźce jednoznaczne emocjonalnie.

9. Adaptacja umiejętności muzykoprofilaktycznych do potrzeb GRUPY (NPSP, intelekt., NPS. Ruch., nadpobudliwość, lęk).

10. Pozaartystyczne wartości muzyki (patriotyzm, historia, geografia, elektronika).

11. Negatywne skutki działania muzyki (hałas, szowinizm muzyczny, zmienna moda).

12. Wartości i wady modnej muzyki młodzieżowej.

13. Korzyści działań muzykoprofilaktycznych dla logopedy, psychologa, pedagoga specjalnego. Współpraca.

14. Muzyczne przysposobienie do terapii.


KONTAKT W SPRAWIE SZKOLENIA:

Beata Kowalewska

b.kowalewska@cwro.edu.pl

Zapraszamy!!!
Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
ul. Woronicza 15 lok. 100, Warszawa
tel. 22 847 95 42
tel./fax. 22 847 95 41
email: cwro@cwro.edu.pl
www.cwro.edu.pl

Ogłoszenie dodano: 2017-03-13 18:48

Autor: Beata Kowalewska

Treść ogłoszenia:
Autyzm, Zespół Aspergera. Praca z dzieckiem z całościowymi zaburzeniami rozwoju w oparciu o techniki behawioralne. Rozwiązania edukacyjno – terapeutyczne. Szkolenie II stopnia

Prowadzący: Artur Terpiłowski
Miejsce szkolenia: Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości Sp. z o.o.
ul. Woronicza 15 lokal 100, 02-625 Warszawa
Termin: 22-23 kwietnia 2017r.
Godziny sobota: 10:00 - 17:00 niedziela 10:00 - 15:30
Koszt: 330 zł
Czas trwania: 15 godzin dydaktycznych

ADRESACI SZKOLENIA

Szkolenie skierowane jest do pedagogów, psychologów, terapeutów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów , szkół ponad gimnazjalnych, nauczycieli wspomagających, rodziców dzieci z autyzmem oraz wszystkich innych osób zainteresowanych tą problematyką, pracujących lub planujących pracę z osobami z autyzmem.

Uwaga! nabór na II stopień szkolenia jest otwarty wyłącznie dla osób, które ukończyły wcześniej w CWRO I stopień szkolenia.

CEL SZKOLENIA:

Cele ogólne: Kształtowanie umiejętności w zakresie postępowania edukacyjnego i terapeutycznego wobec ucznia ze spektrum autyzmu.

Cele szczegółowe:

Uczestnik szkolenia:

Podniesie własne kompetencje w zakresie pracy z uczniem ze spektrum autyzmu.

Pozna narzędzia do diagnozy funkcjonalnej poziomu umiejętności jako podstawy do tworzenia indywidualnych programów terapeutycznych.

Będzie potrafił skonstruować program edukacyjno – terapeutyczny.

Będzie potrafił dobrać właściwe procedury w przypadku wystąpienia zachowania trudnego.

PROGRAM SZKOLENIA:

II stopień

I. Konstruowanie programów edukacji uczniów autystycznych w szkole.

1. Podstawy prawne.

2. Wielospecjalistyczna diagnoza funkcjonalna ucznia.

3. Dostosowania.

4. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna i jej ocena.

5. Indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny.

6. Ocena IPE-T, (karta analizy).

II. Konstruowanie programów terapeutycznych w oparciu o stosowaną analizę zachowania.

1. Rozwijanie zachowań deficytowych (opis i tworzenie definicji zachowanie docelowego)

- sposoby uczenia,

-podpowiedzi,

-rodzaje wzmocnień,

2. Generalizacja (sposoby sprawdzania nabywania wiedzy umiejętności)

- etapowość w uczeniu.

3. Redukowanie zachowań niepożądanych

-opis zachowania,

- funkcja zachowania,

- przyczyna podjęcia interwencji,

- sposoby rejestracji,

- procedury i sposoby postępowania.


KONTAKT W SPRAWIE SZKOLENIA:

Beata Kowalewska

b.kowalewska@cwro.edu.pl

Zapraszamy!!!
Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
ul. Woronicza 15 lok. 100, Warszawa
tel. 22 847 95 42
tel./fax. 22 847 95 41
email: cwro@cwro.edu.pl
www.cwro.edu.pl

Ogłoszenie dodano: 2017-03-13 18:46

Autor: Beata Kowalewska

Treść ogłoszenia:
Dziecko z zaburzeniami koncentracji uwagi. Trening uważności - ćwiczenia praktyczne.

Prowadzący: Irena Sosin
Miejsce szkolenia: Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości Sp. z o.o.
ul. Woronicza 15 lokal 100, 02-625 Warszawa
Termin: 10 kwietnia 2017 r. (poniedziałek)
Godziny 09:00-17:00
Koszt: 250 zł

ADRESACI SZKOLENIA

Szkolenie przeznaczone jest dla terapeutów pedagogicznych, psychologów, pedagogów, nauczycieli , wychowawców oraz rodziców .

OPIS:

Szkolenie realizowane jest w formie wykładów z ćwiczeniami warsztatowymi.

Prezentuje autorski, roczny program terapeutyczny „Polubić naukę – uważność w szkole”. Może być wykorzystywany w pracy z małymi grupami terapeutycznymi oraz w pracy indywidualnej z uczniem.

CEL SZKOLENIA:

Prezentacja autorskiego, rocznego programu terapeutycznego „Polubić naukę – uważność w szkole”. Program może być wykorzystywany w pracy z małymi grupami terapeutycznymi oraz w pracy indywidualnej z uczniem.

PROGRAM SZKOLENIA:

Praca z ciałem - wprowadzenie do Mindfulness
Pozbądź się lęku i stresu – mini wykład- ćwiczenia grupowe
Motywacja –mini wykład - ćwiczenia grupowe
Strategie uczenia się i zapamiętywania – ćwiczenia
Ćwiczenia uważności poznawczej
Uwaga, uważność a umiejętności czytania
Interwencje specyficzne – AD/HD, ADD, dysleksja


KONTAKT W SPRAWIE SZKOLENIA:

Beata Kowalewska
b.kowalewska@cwro.edu.pl

Zapraszamy!!!
Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
ul. Woronicza 15 lok. 100, Warszawa
tel. 22 847 95 42
tel./fax. 22 847 95 41
email: cwro@cwro.edu.pl
www.cwro.edu.pl

Ogłoszenie dodano: 2017-03-13 18:44

Autor: Beata Kowalewska

Treść ogłoszenia:
Pomoc psychologiczno - pedagogiczna w świetle prawa oświatowego

Prowadzący: Romuald Ponczek
Miejsce szkolenia: Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości Sp. z o.o.
ul. Woronicza 15 lokal 100, 02-625 Warszawa
Termin: 03 kwietnia 2017r. (poniedziałek)
Godziny 10:00 - 15:00
Koszt: 150 zł
Czas trwania: 6 godzin dyd.

ADRESACI SZKOLENIA

Szkolenie skierowane jest do specjalistów, nauczycieli przedszkoli oraz różnych typów szkół i placówek oświatowych.

CEL SZKOLENIA:

Poszerzenie i uaktualnienie wiedzy teoretycznej dotyczącej rozwiązań prawnych w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz opanowanie umiejętności posługiwania się i stosowania, odpowiednich do potrzeb, przepisów prawa oświatowego.

PROGRAM SZKOLENIA:

Ogólne zasady tworzenia prawa, w tym oświatowego.
Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej (podstawy prawne).
Stan zatrudnienia i kwalifikacje specjalistów ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolach, szkołach i placówkach.
Zakresy zadań specjalistów z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej organizowanej w przedszkolach, szkołach i placówkach.
Dokumentacja prowadzonych zajęć specjalistycznych.
Uwaga: W trakcie zajęć przewiduje się dyskusję, komentarze i kazuistykę do omawianych problemów. Ponadto uczestnicy otrzymają uaktualniony wykaz podstaw prawnych do opinii wydawanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne.


KONTAKT W SPRAWIE SZKOLENIA:

Beata Kowalewska
b.kowalewska@cwro.edu.pl

Zapraszamy!!!
Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
ul. Woronicza 15 lok. 100, Warszawa
tel. 22 847 95 42
tel./fax. 22 847 95 41
email: cwro@cwro.edu.pl
www.cwro.edu.pl

Ogłoszenie dodano: 2017-03-13 18:42

Autor: Beata Kowalewska

Treść ogłoszenia:
Warsztaty dla Rodziców dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się

Prowadzący: Katarzyna Hipsz
Miejsce szkolenia: Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości Sp. z o.o.
ul. Woronicza 15 lokal 100, 02-625 Warszawa
Termin: 02 kwietnia 2017r. (niedziela)
Godziny 10:00-14:00
Koszt: 150 zł
Czas trwania: 5 godzin dyd.

ADRESACI SZKOLENIA

Warsztaty skierowane są przede wszystkim do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.

OPIS:

Uwaga! W ramach warsztatów przewidziana jest część „pytania i odpowiedzi”. prosimy o zabranie na warsztaty opinii psychologiczno-pedagogiczną dziecka (oczywiście, jeżeli Państwo dysponują taka opinią).

CEL SZKOLENIA:

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z metodami i formami pracy z dzieckiem dyslektycznym w domu. Przekazanie zasad dobrej współpracy Rodziców ze szkołą.

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Dziecko dyslektyczne – co to znaczy.

2. Praca z uczniem dyslektycznym w domu.

3. Współpraca ze szkołą.


KONTAKT W SPRAWIE SZKOLENIA:

Beata Kowalewska
b.kowalewska@cwro.edu.pl

Zapraszamy!!!
Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości
ul. Woronicza 15 lok. 100, Warszawa
tel. 22 847 95 42
tel./fax. 22 847 95 41
email: cwro@cwro.edu.pl
www.cwro.edu.pl

Ogłoszenie dodano: 2017-03-13 18:40

strona: 1 następne


Szanuj prawa autorskie