Portal edukacyjny Edux.pl

Tablica ogłoszeń
Kategoria: Konkursy

Autor: Konkurs Świetlik

Treść ogłoszenia:
Nadchodzi XI edycja Konkursu Świetlik – czyli fascynujące pytania, doświadczenia dla każdego i wspaniałe nagrody. Ile przy tym satysfakcji!

Organizatorem Konkursu od 2012 roku jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców . W tym roku szkolnym Konkurs odbędzie się 13 marca 2018 r., jak co roku Test Finałowy zostanie poprzedzony opublikowaniem na stronie internetowej doświadczeń już 16 stycznia. Świetlikowa ekipa jak zawsze troszczy się o wysoki poziom merytoryczny i formalny eksperymentów i testów. Doświadczeni nauczyciele, praktykujący naukowcy i uczestnicy europejskich projektów badawczych tworzą dla uczniów niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swoich naukowych predyspozycji i wiedzy z zakresu przyrody. Przy okazji przygotowań do Konkursu dzieci mogą w ciekawy sposób spędzać czas z rodziną, wzbogacać słownictwo i poszerzać swoje horyzonty. Pytania testowe dotyczą geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki, ekologii oraz medycyny i są dostosowane do wieku uczestników. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych. Ponadto, dla ułatwienia zadania zdolnym pierwszakom, nauczyciele mogą czytać pytania, oczywiście bez podpowiedzi.

Organizatorzy dokładają starań, by żmudne przygotowania wszystkich uczestników do Konkursu zostały docenione: wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy, a laureaci Konkurs także nagrody książkowe.

Warto powalczyć! W X edycji Konkursu wzięło udział ponad 47 000 dzieci z 1262 szkół. Przyznaliśmy 10 347 nagród indywidualnych oraz przeprowadziliśmy ponad 40 warsztatów przyrodniczych w 10 szkołach z największą frekwencją w Konkursie. W Konkursie wzięły udział szkoły ze wszystkich województw w kraju.

Najważniejsze informacje:

Zapisy na stronie: www.swietlik.edu.pl

Informacje o Konkursie:

Biuro Konkursu: konkurs@swietlik.edu.pl

Telefon: 730 100 301 lub 730 500 217

Pod adresem warsztaty@swietlik.edu.pl można zapisać się na organizowane przez Fundację warsztaty przyrodnicze. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej w zakładce Warsztaty

Najważniejsze terminy:

Zapisy do Konkursu: od 2 października 2017 r. do 31 stycznia 2018 r.

Ogłoszenie doświadczeń konkursowych: 16 stycznia 2018 r.

Wysyłka testów: 5 marca 2018 r.

TEST KONKURSOWY: 13 marca 2018 r.

Ogłoszenie wyników: 15 maja 2018 r.

Reklamacje i potwierdzenie danych uczestników do druku dyplomów: 15-21 maja 2018 r.

Wysyłka nagród: 29 maja – 18 czerwca 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Konkursie!

Ogłoszenie dodano: 2017-10-11 12:58

Autor: Pracownia Szumu

Treść ogłoszenia:
W imieniu warszawskiego Goethe-Institut zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie "Z niemieckim w drogę / Erlebnisreise mit Deutsch", skierowanym do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie oraz do uczniów i nauczycieli pozostałych oddziałów gimnazjalnych.

Inicjatywa zachęca uczniów i nauczycieli do niebanalnej nauki języka niemieckiego. W ramach przedsięwzięcia szkoły mają możliwość wygrania jednego z 1000 pakietów z materiałami do kreatywnej nauki języka, w którego skład wchodzą: puzzle, memory, domino, mapy, zdjęcia i karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki oraz promocji języka niemieckiego. Oprócz tego projekt obejmuje warsztaty dla nauczycieli i konkursy dla uczniów.

„Z niemieckim w drogę” rusza 15 września i potrwa do końca października. Pierwsza edycja projektu, która wystartowała na wiosnę tego roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce. Prace konkursowe można zgłaszać do 20 października. Wyniki zostaną ogłoszone do końca października na stronie internetowej Goethe-Institut. Więcej informacji wraz z Regulaminem można znaleźć w zakładce „Erlebnisreise mit Deutsch”: www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/erd.html


Ogłoszenie dodano: 2017-09-15 14:07

Autor: Hanna Szefler, Małgorzata Kazimierc

Treść ogłoszenia:
REGULAMIN
XI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
PLASTYCZNEGO


„ZDROWY PRZEDSZKOLAK”

1. Organizatorem konkursu jest Prywatne Przedszkole i Żłobek „Pod Muchomorkiem”, mieszczące się przy ulicy Szosa Chełmińska 226A, 87—100 Toruń.
2. Celem konkursu jest propagowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci w wieku przedszkolnym.
3. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych i klas „0” przy Szkole Podstawowej. Każda placówka może nadsyłać maksymalnie 5 prace indywidualne.
4. Prace należy wykonać indywidualnie (jedna praca może mieć tylko jednego autora) metodą collage’u w formacie A3 lub A4. Prace z widocznym udziałem osoby dorosłej nie będą oceniane.
5. Prace prosimy przesyłać z dopiskiem „Zdrowy przedszkolak” na adres przedszkola od dnia 18.04.2017 r. do dnia 08.05.2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 12.05.2017 r.
o godz. 9:30 w wyżej wymienionej placówce.
6. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opatrzenie pracy metryczką umieszczoną na odwrocie, zawierającą: imię i nazwisko autora, wiek, nazwę placówki, do której uczęszcza uczestnik. Prace niezgodne z regulaminem lub nadesłane po terminie nie będą oceniane.
7. Oceny prac dokona powołana przez Organizatora Komisja konkursowa, w skład, której wejdą artyści plastycy oraz przedstawiciele sanepidu. Decyzje komisji konkursowej są ostateczne.
8. Autorzy trzech nagrodzonych prac, oraz prac wyróżnionych otrzymają upominki. Nagrody i dyplomy zostaną wysłane pocztą na adres przedszkola. Lista laureatów będzie opublikowana na stronie internetowej Organizatora konkursu.
9. Organizator nie przewiduje zwrotu prac konkursowych.
10. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w Prywatnym Przedszkolu „Pod Muchomorkiem”
w Toruniu.
11. Osobami odpowiedzialnymi z ramienia Organizatora za nadzór nad przebiegiem konkursu jest Małgorzata Kaźmierczak i Hanna Szefler Wszelkie pytania prosimy kierować na adres
e – mail: podmuchomorkiem@wp.pl
12. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Dyrektor Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli. Patronat medialny – „UczMy. Kujawsko – Pomorski Przegląd Oświatowy”.


Ogłoszenie dodano: 2017-03-29 09:46

Autor: Agnieszka Kubiczek

Treść ogłoszenia:
Zapraszam do udziału w konkursie ŚWIĄTECZNA KARTKA.
www.przedszkolneabc.pl
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Kubiczek.

Ogłoszenie dodano: 2016-11-04 19:36

Autor: Wojciech Proma

Treść ogłoszenia:
Szanowni Państwo,
zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie na łamach strony internetowej Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty informacji o Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej. Jest to już XV edycja ogólnopolskiego konkursu kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej polski. Nasze przedsięwzięcie cieszy się dobrą renomą. Zwycięskie prace zostaną wydrukowane w Gazecie Wyborczej a cenne nagrody rzeczowe wręczą m.in. prezydent Wrocławia, wojewoda dolnośląski, marszałek województwa dolnośląskiego oraz dolnośląska kurator oświaty.
Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o naszym konkursie. W załączniku przesyłam materiały dotyczące Turnieju: plakat, list otwarty do dyrektorów szkół i nauczycieli, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.
Organizatorem Turnieju jest X Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. Dane kontaktowe do organizatorów oraz strona www Turnieju znajdują się z załączonym regulaminie.
Będę niezmiernie wdzięczny za informację zwrotną, czy wiadomość do Państwa dotarła.

Ogłoszenie dodano: 2016-10-08 22:09

Autor: Dagmara Niedźwiedź

Telefon 696-546-544   
Treść ogłoszenia:

Serdecznie zapraszam przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne województwa lubelskiego do udziału w AKCJI objętej Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego, „WESPRZYJ ZŁOTÓWKĄ ZWIERZOPRZYJACIELA”, której organizatorem jest Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.

Celem Akcji jest rozwijanie wrażliwości dzieci i młodzieży na potrzeby zwierząt oraz zebranie funduszy niezbędnych Fundacji EX LEGE do udzielania pomocy medycznej, zapewnienia schronienia i pożywienia tym z nich, które z powodu ludzkiej bezmyślności i okrucieństwa poddane są niewyobrażalnym cierpieniom.

Liczymy, że w ramach Akcji „Wesprzyj Złotówką Zwierzoprzyjaciela” nasze działania wesprą dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami oraz wszystkie osoby, które kochają zwierzęta i chcą im pomagać. Akcja trwa od 1 lutego do 30 czerwca 2016 r.

Szczegóły na stronie internetowej Fundacji w zakładce "Zwierzoprzyjaciel" - www.fundacjaexlege.pl
e-mail kontaktowy: dzieci.zwierzakom@op.pl

Ogłoszenie dodano: 2016-04-22 23:52

Autor: Marta Grabarczyk

Treść ogłoszenia:
Ruszyła kolejna edycja programu stypendialnego dla uczniów gimnazjów i liceów ADAMED SmartUP! Program organizowany jest z inicjatywy Fundacji Grupy Adamed, aby wspierać działalność badawczo-rozwojową, naukową i oświatową.
Zachęcam do rozpowszechniania informacji wśród nauczycieli i uczniów będących pasjonatami nauk ścisłych i przyrodniczych!

Więcej informacji na stronie

https://adamedsmartup.pl/


Ogłoszenie dodano: 2015-09-24 15:54

Autor: Międzynarodowe Forum młodzieży

Treść ogłoszenia:
Wyjątkowe Międzynarodowe festiwale z koncertami w całej Europie.


Fundacja Międzynarodowe Forum młodzieży zaprasza zespoły artystyczne w różnych kategoriach do udziału w wyjątkowych Międzynarodowych festiwalach z koncertami w całej Europie.


XIII. Międzynarodowy festiwal dzieci i młodzieży
Jesienna bajka 27.10-01.11.2015
Zimowa bajka 04.01-09.01.2016
Święto Wiosny 27.03-01.04.2016¨
Kwitnące Czechy 01.05-06.05.2016

Specialna oferta!!! Przy złożenie wniosku do 15.08.2015 i zakwaterowaniju na 4 noce udział jest bezpłatny na festiwalu Jesienna bajka 27.10-01.11.2015, Zimowa bajka 04.01-09.01.2016
Grupy płaci tylko 120 euro za osobę za 4 noce (noclegi w tym 3 razy dziennie posiłki)
W ramach festiwalu konkursowy pokaz, w Teplice, koncert w Teplice, koncert galowy z udzieleniem nagród i dotacji w Pradze, w Berlinie. Program C koncert v Slowacji.
Zapisać się mogą zespoły artystyczne w wieku 8-26 lat, we wszystkich nominacích (taniec, śpiew, muzyka, folklor, cyrk,show grupy, grupy teatralne, ,orkiestry, mazoretki.
Zespoły Artystyczne mają możliwość nie tylko zaprezentować swoje umiejętności i zmierzyć się w konkursie z grupami z innych krajów, ale i zdobyć cenne nagrody i granty w wysokości 250-4000 euro do udziału w festiwalu Sympatii europarku lub Międzynarodowy rejs-festiwal 5* Świat młodzieży.
VIII Międzynarodowy festiwal Sympatii europarků – koncerty Praga – Berlin – Disneyland (Paryż) termin:

31. 10. – 7. 11. 2015/2016
08.01-18.01.2016
31. 3. – 7. 4. 2016
05.05-12.05.2016
31.05-07.06.2016
Wejście do Disneylandu dla wszystkich uczestników za darmo !
Wziąć udział mogą grupy od 15 osób w kategoriich: chóry, grupy taneczne, teatr, orkiestry, zespoły muzyczne, show grupy, zespoły folklorystyczne w wieku od 8 do 26 lat.
Wejście do parku Disneyland dla wszystkich zespołów za darmo;
2.50%-rabat dla uczestników wizyty Studio-Disney park;
3.Przy składaniu wniosków do 15.08.15 na jesienno-zimowy okres,zakwaterowanie w hotelach Disneylandu bez dopłat:
dla dzieci do 12 lat za śniadania i kolacje w formie bufetu
dorośli są umieszczane w dziecięcym ceny.
4. W ramach programu "A"możliwy jest ekonomiczny program bez wizyty w Norymberdze, taniej na 49Eur .
Przy składaniu wniosków do 15.08.2015 korzystać ze zniżek na usługi i program.Indywidualne podejście i oferta specjalna.

W ramach festiwalu odbędą się koncerty w Pradze, Berlinie, Disneyland, w Paryzu.
Uczestniczce festiwalu mają możliwość nie tylko pokazać swoją sztukę przed europejską publicznością, ale i zapoznać się z historią i kulturą tych miast, zobacz nagrody i prezenty, poznać przyjaciół, doskonale odpocząć i uzyskać wiele niesamowitych wrażeń.
Do wyboru 4 programy do miast zakwaterowania i dodatkowych programów kulturalnych.

Międzynarodowy rejs-festiwal 5* Świat młodzieży, który odbędzie się w luksusowych statków wycieczkowych w terminie:
13.12-20.12.15
13.03-20.03.16
w 5 krajach: Włochy (Genua , Rzym)-Sycylia(Palermo) -Tunezja(Tunis-Kartagina)-Hiszpania (Barcelona) - Francja (Marsylia).
MSC Fantasia
z 10.02-21.02.16
w 5 krajach: Włochy (Genua) -Hiszpania ( Barcelona )-Maroko Casablanca - wyspy Kanaryjskie (Santa Cruz de Tenerife) - Madera (Funchal) -Hiszpania (Malaga) - Rzym (Włochy)
Otwarte konkursy odbędą się w luksusowych teatrach statku w profesjonalne oświetlenie , dźwiękiem .Casting jury oceni uczestników kryteria profesjonalnej selekcji. Uroczyste koncerty odbywają się w obecności 2000 publiczności .Cruise festiwale wyłącznie oferują : Najbardziej żywe uczucie festiwalowego swiata,okazja, aby pokazać sztuka wielu widzów z różnych krajów, spotkać się w twórczy walce na scenie i w miłej atmosferze dyskotek ,flash mobów lub relaksu . I co najważniejsze-stać się artystami na Świecie.

Słuchanie i koncert na głównej scenie teatru w obecności 2000 widzów.
Posiłki w formie bufetu, napoje za darmo. Bezpłatnie – basen, fitness, joga, kluby dla młodzieży i dyskoteki i ukąszenia innych usług.
Uczestników festiwalu czeka bogaty program , profesjonalne jury, wiele krasných doświadczeń.


XIV Letnie festiwale Międzynarodowe forum młodzieży oferuje dla grup artystycznych z różnych gatunków niepowtarzalną okazję występy w najlepszych salach koncertowych w Południowych Czechach i we Włoszech (Czeskie Budziejowice, Třeboň, Rimini)

Zwycięzcy międzynarodowego Forum młodzieży otrzymują dotacje na "Sympatii Europarků" lub na rejs-festiwal 5*"Świat młodych"

plener artystów 20.06-30.06.16
festiwal chórów i wokalistów Srebrny Glos 30.06-10.07.16
Czeska bajka choreografie 10.07-20.07.16
Festiwal orkiestrów Metamorfozy zamków 20.07-30.07.16
"Festiwal folkloru "Tęcza"30.07-09.08.16
Festiwal współczesnych nominacji "Święto czasu"14.08-24.08.16

Ddo wyboru 6 programów, wycieczki w Południowych Czechach, w Austrii lub programy Republika Czecska+Włochy
Każdej grupie oferujemy indywidualne podejście, opierając się potrzeby i możliwości grupy.

NF Międzynarodowe Forum młodzieży
www.forum-festival.com

Ogłoszenie dodano: 2015-08-16 10:43

Autor: Magdalena Rajch

Treść ogłoszenia:
OGÓLNOPOLSKI Konkurs II Przeglądu Innowacji i Twórczości w Edukacji

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Polskim Stowarzyszeniem Kreatywności zaprasza do wzięcia udziału w:

OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE II Przeglądu Innowacji i Twórczości w Edukacji.

Konkurs skierowany jest do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, metodyków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów z całej Polski, a także tych wszystkich, którzy odpowiadają za innowacyjne procesy pojawiające się w otoczeniu współczesnej szkoły.

Celem Konkursu jest popularyzacja i promocja twórczości w edukacji oraz wyłonienie osób propagujących twórcze i innowacyjne podejście do pracy dydaktyczno-wychowawczej zgodnie z europejskimi standardami edukacyjnymi.

Zgłoszenia można dokonywać w następujących kategoriach:
• Twórczy i innowacyjny nauczyciel, pedagog, metodyk
• Szkoła innowacyjna
• Najlepszy twórczy i innowacyjny projekt zrealizowany przez uczniów
• Najlepszy twórczy i innowacyjny projekt zrealizowany przez studentów

Dla laureatów przewidziano nagrody, certyfikaty i wyróżnienia. Udział jest bezpłatny.

Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmujemy do 23 marca 2015 r.

Formularz rejestracyjny, szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na: www.przeglad.ahe.lodz.pl

Ogłoszenie dodano: 2015-03-10 10:10

Autor: Maja Szwedzińska

Treść ogłoszenia:
Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie "Siedem Grzechów Głównych"

Konkurs, organizowany przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, ma charakter otwarty i obejmuje dwie kategorie: malarstwo i poezję. W kategorii malarskiej dopuszczone są różne techniki: malarstwo olejne, akwarelowe, temperowe, akrylowe, pastel, inne. Przewidziano tu następujące kategorie wiekowe: 6-9 lat, 10-14 lat, 15-25 lat. Do części poetyckiej konkursu autor może zgłosić maksymalnie 3 wiersze. Kategorie wiekowe poetów to: 10-14 lat, 15-20 lat i dorośli.

Opisane prace i wypełnioną kartę zgłoszenia należy składać w siedzibie PKZ w terminie do 5 marca. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 marca, natomiast uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 marca.

Na laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe. O ich przydziale zadecyduje jury w zależności od ilości i poziomu dostarczonych prac. W konkursie mogą brać udział tylko te prace, które nie były wcześniej nigdzie prezentowane i nie zostały zgłoszone w innych konkursach. Nagrodzone i wyróżnione prace wezmą udział w zbiorowej wystawie pokonkursowej w przestrzeni publicznej w centrum Dąbrowy Górniczej. Laureaci zostaną zaproszeni do Radia Katowice i Radia eM w celu prezentacji dorobku twórczości.

Współorganizatorami konkursu są: Bazylika NMP Królowej Anielskiej, Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej. Konkurs honorowym patronatem objęli: Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. dr Grzegorz Kaszak oraz Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza. Patronat medialny: Polskie Radio Katowice, Radio „eM” 107,6 FM w Katowicach, Telewizja Telpol

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Sylwia Nowak – instruktor ds. plastyki i edukacji PKZ, tel. kom. 606 877 785, e-mail: sylw.plast@wp.pl.

regulamin i karta zgłoszenia na stronie www.palac.art.pl

Ogłoszenie dodano: 2015-02-25 17:29

strona: 1


Szanuj prawa autorskie